Pavasarį susibūręs keturių valstybių choristus vienijantis „Baltijos jūros choras“, kuriame Lietuvai atstovauja Vilniaus universiteto (VU) choras „Pro musica“, išvyksta gastrolių į Latviją bei Rusiją.
Jungtinį „Baltijos jūros choro“ kolektyvą sudaro Liepojos kultūros centro mišrus choras „Intis“ (vad. Ilze Valce) iš Latvijos, Sankt Peterburgo jaunimo kamerinis choras „Lauda“ (vad. Marina Kirejeva) iš Rusijos, Balstogės technologijos universiteto choras (vad. Violeta Milkovska) iš Lenkijos ir VU choras „Pro musica“ (vad. Rasa Gelgotienė) iš Lietuvos.
Kolektyvas klausytojams pristato įdomiausius ir naujausius Baltijos regiono kompozitorių kūrinius, populiarina šiuolaikinę chorinę kūrybą ir kultūrą kaimyninėse šalyse. Pavasarį „Baltijos jūros choras“ koncertavo Lietuvoje ir Lenkijoje: surengė koncertus Vilniuje, Marijampolėje ir Baltstogėje. Vargonais jungtiniam kolektyvui tuomet pritarė Indrė Veličkaitė, o šiame koncertiniame ture jam akompanuos garsi latvių vargonininkė Liene Andreta Kalnciema.
Rugsėjo 29 d. 19 val. garsiojoje Rygos Duomo katedroje ir spalio 1 d. 15 val. Sankt Peterburgo Šv. Kotrynos Aleksandrietės bazilikoje unikalus „Baltijos jūros choro“ kolektyvas klausytojus supažindins su gražiausiais Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos chorinės muzikos kūriniais. Koncerte skambės išskirtinis lietuvių kompozitoriaus V. Miškinio „Angelus autem domini“ keturiems chorams. Jį atlikdami choristai stovės skirtinguose bažnyčios kampuose ir taip garsais užpildys visą bažnyčios erdvę, sukurs ratu judančio skambesio efektą. Jungtinio ansamblio galia padės pasiekti ryškiausias kulminacijas dramatiškose lenkų kūrėjo P. Lukaševskio kompozicijose. Šiuolaikinio latvių kompozitoriaus P. Vaskso „Laudate Dominum“ dainininkai giedos pritariant vargonų muzikai. Koncerte bus atlikta Rusijos pasididžiavimu ir vienu sudėtingiausių chorinės muzikos kūrinių laikoma S. Rachmaninovo „Nakties vigilija“.
Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ organizuoja ir įgyvendina įvarius originalius sumanymus. Vienas žinomiausių – kasmet rengiamas visuomenei atviras projektas „Klasika visiems“. Kolektyvas taip pat inicijuoja bendradarbiavimo projektus su įvairių šalių universitetiniais bei jaunimo chorais. Kartu su Lozanos, Liuksemburgo, Brėmeno, Rio de Žaneiro, San Francisko, Liepojos, Prahos, Minsko, Kijevo chorais „Pro musica“ jau yra parengusi ne vieną stambios formos kūrinį ir teminę chorinę programą, skirtą tų šalių muzikai. Lietuvių choro repertuare – amerikiečių, rusų, Šiaurės ir Baltijos šalių, Lotynų Amerikos ir kitų valstybių muzikos programos.
Komentarų: 1
2017-09-29 11:21
EdmundasKvailiai ir tiek. Koks dar gali būti bendradarbiavimas su maskoliais? Kad paskui jų propaganda skelbtų, kad ,,lietuviai nori draugauti su rusais, tik Grybauskaitė ir valdžią uzurpavę seimo nariai neleidžia”.