Rugsėjo 29 d., penktadienį, 10.00 val. Kristijono Donelaičio auditorijoje vyks nuo 2015 m. vykdomo baltistikos projekto baigiamasis renginys – seminaras-diskusija „Permainų akivaizdoje: bendradarbiavimas su baltistikos centrais užsienyje“.
Projektą „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų bendradarbiavimo skatinimas“ nuo 2015 m. liepos mėnesio Vilniaus universitetas (VU) vykdo kartu su projekto partneriais Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu. Pagal šį projektą dėstyti lituanistinių disciplinų buvo siunčiami dėstytojai į Vokietijos, Lenkijos, Estijos, Latvijos, Vengrijos, Austrijos, Italijos, Ukrainos, JAV ir Indijos universitetus. Kasmet į formalias semestro studijas, vasaros ir žiemos kursus VU ir VDU atvykdavo dešimtys studentų. Vasaromis projekto lėšomis vyko neformalios edukacinės stovyklos ir dialektologinės ekspedicijos užsienio baltistikos studentams ir doktorantams. Šio projekto lėšomis surengtos aštuonios lituanistinės vasaros mokyklos Berlyno Humboldtų universitete. Dešimtys Lietuvos mokslo ir studijų institucijų tyrėjų ir pedagogų lankėsi užsienio baltistikos centruose skaityti paskaitų ir pristatyti naujausių savo tyrimų rezultatų. Užsienio centruose dirbantiems mokslininkams ir tyrėjams projektas sudarė galimybę atvykti į Lietuvoje vykstančius mokslo ir studijų renginius, kelti kompetencijas, dirbti archyvuose ir bibliotekose, dalyvauti dėstytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose.
Vykdant projektą VU įstojo į Mažų šalių kalbos ir kultūros sklaidos užsienyje asociaciją, kuriai priklauso Olandija, Estija, Suomija, Islandija, Latvija, Norvegija, Slovakija ir Švedija. Visos mažos šalys dėl globalizacijos susiduria su panašiomis problemomis skleisdamos ir populiarindamos savo kultūrą, kalbą. Dalyvavimas asociacijos veikloje suteiks įkvėpimo ir stiprybės toliau plėtojant bendradarbiavimą su baltistikos centrais.
Baigiamoji projekto konferencija
Dauguma projekto veiklų buvo orientuotos į studijas ir mobilumą, tačiau greta to sukurta ir naujų modernių mokymo priemonių. Bendradarbiaujant su Lietuvos kino centru užsienio baltistikos centrų studentams ir dėstytojams buvo suteikiama prieiga „Vimeo“ platformoje žiūrėti lietuvių kino klasikos filmus, subtitruotus anglų kalba, taip pat buvo rodomi ir šiuolaikiniai lietuviški filmai, taip sudarant galimybę ne tik mokytis kalbos, bet ir įgyti platesnį Lietuvos kultūros ir istorijos suvokimą. Vykdant projektą VU parengtas interaktyvus C lygio lietuvių kalbos vadovėlis „Nė dienos be lietuvių kalbos“ (autorės Aurelija Kaškelevičienė ir Virginija Stumbrienė). Tai pirmoji tokia lietuvių kalbos mokymo priemonė, kuri veikia įvairiose platformose, o studentai gali internete atlikti užduotis ir pasitikrinti teisingus atsakymus vienu mygtuko paspaudimu. Vadovėlį taip pat galima parsisiųsti ir PDF formatu VU leidyklos internetiniame knygyne. Bene daugiausia kūrybinių impulsų VU Filologijos fakulteto dėstytojams davė galimybė drauge kurti edukacinius lituanistinius filmukus. Jų yra sukurta 40. Visi filmukai subtitruoti lietuvių ir anglų kalbomis, kad juos galėtų žiūrėti ir lietuviškai besimokantys, ir dar nesuprantantys mūsų kalbos.
Filmukus kūrę dėstytojai
Baigiamajame projekto renginyje bus aptarti nuveikti darbai, atidarytas mokomųjų filmukų serijos „Baltistikos miniatiūros“ kanalas „Youtube“ platformoje, svarstomi tolesni bendradarbiavimo su baltistikos centrais žingsniai.
Renginys vyks hibridiniu būdu: gyvai VU Filologijos fakulteto (Universiteto g. 5) K. Donelaičio auditorijoje ir nuotoliniu būdu MS „Teams“ platformoje.
Edukacinių filmukų serijos „Baltistikos miniatiūros“ anonsą galite pamatyti čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!