Jeigu pagalvotume, kokie yra patys populiariausi visų laikų kūriniai vargonams, neabejotinai sąrašo viršūnėje atsidurtų legendinė Johanno Sebastiano Bacho Tokata ir fuga d-moll ir XIX a. prancūzų kompozitoriaus Charles’io Marie Widoro Tokata iš vargonų simfonijos Nr. 5. Šis virtuoziškas kūrinys yra dažnai grojamas vestuvių ceremonijoje ir užbaigiant vargonų rečitalius.
Šie kūriniai simfonijomis vadinami neatsitiktinai. Specialiai prancūziškiems romantiškiems instrumentams pritaikytos didingos vargonų simfonijos iš tiesų nei trukme, nei sudėtingumu, nei forma nenusileidžia kūriniams orkestrui. Geriausiai tokioms simfonijoms tinkančiuose garsiuosiuose vargonų meistro Aristido Cavaille-Collio statytuose instrumentuose yra daug registrų, kurie imituoja įvairius orkestro instrumentus, todėl klausytojui gali susidaryti įspūdis, kad groja ne vienas instrumentas, bet visas simfoninis orkestras.
Vargonų muzikos mėgėjai artimiausią progą išgirsti didingąją Ch. M. Widoro penktąją simfoniją turės šį šeštadienį, sausio 14 d. 18 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje. Tą vakarą koncertuos Lietuvos klausytojams gerai pažįstama vargonininkė Jūratė Landsbergytė su sūnumi, fleitininku Vytautu Oškiniu.
Be minėtosios Ch. M. Widoro simfonijos, koncerte taip pat skambės J. S. Bacho Sonata e-moll fleitai ir vargonams, O. Balakausko Impresonatos II dalies transkripcija fleitai ir vargonams, B. Kutavičiaus „Trikampis“, „Paukštis už stiklo“ ir „Amžinoji ramybė“ iš ciklo „Devynios Stasio miniatiūros“ pagal Stasio Eidrigevičiaus paveikslus ir W. A. Mozarto Andante C-dur fleitai ir vargonams. Vargoninių transkripcijų autorė – J. Landsbergytė.
J. Landsbergytė yra viena aktyviausių šiandienos Lietuvos vargonininkių. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, prof. L. Digrio vargonų ir J. Čiurlionytės muzikologijos klases. 1989 m. tapo Kijevo vargonininkų konkurso laureate. Vargonininkės koncertinė veikla driekiasi per daugelį Europos šalių ir JAV. Kaip solistė ir kamerinių ansamblių dalyvė ji atliko daugybę premjerų, padarė radijo ir CD įrašų. Svarbią vietą atlikėjos repertuare užima modernioji lietuvių vargoninė muzika.
Fleitininkas V. Oškinis baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų gimnaziją (Ž. Valkaitytės fleitos klasę). Su mama J. Landsbergyte aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir Vokietijoje. V. Oškinis yra J. Pakalnio pučiamųjų instrumentų konkurso I vietos ir K. Stralio tarptautinio „Young Flutist“ konkurso (Latvija) II vietos laureatas. Tobulinosi meistriškumo kursuose „Fleita Neringoje“, dalyvavo „Lutheran Summer Music“ akademijoje Mineapolyje, JAV.
Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 15 Lt; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 10 Lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!