Vilniaus universitetas turi kuo didžiuotis: ERASMUS KA2 programoje laimėtas vienas konkurencingiausių ir geriausiai parengtų projektų „Strateginė partnerystė gerinant Ukrainos regionų doktorantūros mokslinius tyrimus, bendrųjų gebėjimų ugdymą ir akademinio rašymo įgūdžius“. Jis sutrumpintai vadinamas „DocHub“. Sausio 25–26 d. visų šalių strateginės partnerystės projektų koordinatoriai, partnerių atstovai, Europos ir kitų šalių ERASMUS programos ambasadoriai, EACEA agentūros darbuotojai bei svečiai susirinko Briuselyje aptarti pagrindinių darbo krypčių.
Mūsų projektą prižiūrinti EACEA darbuotoja Gulia Moro ne kartą pabrėžė projekto idėjos svarumą ir reikalingumą. Turime būti dėkingi pagrindinio Ukrainos parnerio Kijevo Mohylos akademijos nacionalinio universiteto (NaUKMA) mokslininkams Liudmilai Krivoručkai ir Myhailui Vynnickiui, kurie inicijavo šį projektą ir darbuojasi su 11 aukštųjų mokyklų Ukrainoje.
Projektu užsibrėžta patobulinti doktorantūros studijas penkiose teminėse srityse: informatikos, edukologijos, politikos mokslų, finansų ir biochemijos. Bus kuriami moksliniai doktorantų ir dėstytojų tinklai, rengiamos naujos studijų programos. Tam suprojektuoti penki regioniniai doktorantūros centrai – „DocHub“, kurie dirbs drauge ir dalysis patirtimi su kitomis aukštosiomis mokyklomis.
Numatyti penki mokomieji seminarai užsienio partnerių institucijose: biochemijos ir informatikos – Vilniaus universitete, edukologijos – Tamperės universitete (Suomija), politikos mokslų – Limeriko technologijų institute (Airija), finansų – Lumiere Liono (Prancūzija) universitete.
Keletas VU mokslininkų jau dabar imasi talkinti. VU Gyvybės mokslų centro profesorė Edita Sužiedėlienė kovo 27–31 d. sutiko surengti mokymus, jau suplanavo paskaitas ir praktinius užsiėmimus ukrainiečiams. Jaučiame dalykinę Doktorantūros ir rezidentūros skyriaus vedėjos dr. Virginijos Uksienės paramą.
Projektas sudėtingas. Tai didelis darbas su Ukrainos aukštojo mokslo institucijomis. Į jį įsitraukę ne tik už doktorantūros studijas atsakingi asmenys, bet ir institucijų vadovai, rektoriai, prorektoriai. Viena vertus, turime būti dalykiškai kompetentingi ir padėti formuoti kokybiškas doktorantūros studijas. Kita vertus, turime būti kantrūs ir nuolatos patarti, formuoti skaidrų, inteligentišką darbo stilių.
ERASMUS+ politika gerokai pasikeitė nuo pernai – pagrindinis dėmesys skiriamas darbo rezultatams, mažiau biurokratizmo. Manyčiau, turime mokytis kitokios kultūros: ne tik kontroliuoti ir bausti, o jaustis atsakingi, kad rezultatai būtų pasiekti, patarti, skatinti. Jei šitai suprasime, pagerinsime darbo kultūrą ir santykius.
Komentarų nėra. Būk pirmas!