![bursu_kiemas](https://naujienos.vu.lt/wp-content/uploads/2010/03/bursu_kiemas.jpg)
Bursų kieme yra įsikūręs Filosofijos fakultetas.
Kažkada šioje vietoje stovėjo Ambraziejaus Beinarto ir Jono Mikalojaus Korsako bursos – prie jėzuitų kolegijų veikę nemokami bendrabučiai, skirti neturtingiems studentams, o iki XIX a. pradžios – ir katedros muzikantų namai. Vieta XVI a. viduryje buvo užstatyta mediniais pastatais. Vakariniame korpuse buvo Beinarto bursa, o šiauriniame – Korsako bursa.
1602 m. Vilniaus kapitulos kanauninkas Ambraziejus Beinartas testamentu paskyrė 4000 kapų grašių, kad būtų įkurta bursa neturtingiems jaunuoliams gyventi ir mokytis. 1619 m. Vaitiekus Beinartas pastatė medinį bursos namą Skapo ir Vyskupų gatvių kampe, vėliau kapitula pastatė mūrinį, kuris nukentėjo per 1655 m. karą. Šalia stovėjo vadinamieji kantorių namai, kur gyveno katedros muzikantai su šeimomis.
1618 m. Ašmenos teisėjas LDK raštininkas Jonas Mikalojus Korsakas testamentu paskyrė dalį turto konviktui įkurti. Kapitulą įgaliojo nupirkti namą Skapo gatvėje, kur turėjo mokytis jaunuoliai – 10 Korsako giminės jaunuolių ir 10 jaunuolių iš lietuviškų šeimų. Pastatytas mūrinis namas nukentėjo nuo karų ir gaisrų, 1798-1999 m. remontuotas. 1801 m. komisija nutarė sujungti abi bursas. Beinarto bursa ir kantorių namai nugriauti ir pastatytas naujas trijų aukštų pastatas su uždaru kiemu ir įvažiavimu iš Vyskupų gatvės pusės. Namuose apsigyveno prelatas Cyvinskis, o kiti butai buvo nuomojami. Abi bursos sutalpintos Korsako bursoje, kuri praplėsta ir sujungta į bendrą pastatą. Universiteto valdžia XIX a. pradžioje bandė kištis į bursos reikalus, nes gyvenimo sąlygos ten buvo prastos, todėl po kiek laiko bursų turtas perėjo mokyklinei žinybai.
XIX a. pabaigoje visi namai buvo perstatyti, o XX a. pradžioje į pastatą įvestas vandentiekis ir kanalizacija. Namuose buvo nuomojami butai. Universitetui ketinant atsiimti pastatus ilgai vyko parengiamieji darbai, reikėjo iškraustyti gyventojus, sutvarkyti ir išvalyti rūsius. Restauravimo darbai užtruko kelerius metus. Išsaugotas senasis interjeras, restauruoti išlikę lubų ir sienų lipdiniai, polichrominis klasicizmo laikotarpio lubų ir sienų dekoras. Patalpos pritaikytos žmonėms su negalia.
Po rekonstrukcijos 2005 m. pavasarį čia įsikūrė Filosofijos fakultetas.
Nijolė Bulotaitė
Komentarų nėra. Būk pirmas!