Linos ir Dano Tvarijonavičių šeima, sukūrusi sėkmingą mokslo žiniomis grįstą verslą, skyrė 300 000 eurų paramą Vilniaus universiteto neliečiamojo kapitalo fondui. D. Tvarijonavičius, atstovaudamas savo valdomai įmonei „Grūdainė“, prisijungė prie esamų penkių fondo dalininkų. Vilniaus universiteto fondo direktorius Justinas Noreika džiaugiasi, kad krizės metu visuomenė persvarsto prioritetus ir kad vis svarbesnis tampa švietimas ir su juo susijusios iniciatyvos, kuriančios ilgalaikę vertę.
Medicinos ir biochemijos mokslų daktaras D. Tvarijonavičius yra kviečių biorafinavimo įmonės „Roquette Amilina“ valdybos pirmininkas ir akcininkas, vieno iš tarptautinės grupės „Roquette Freres“ mokslinių padalinių vadovas. L. Tvarijonavičienė vadovauja šeimos holdingo bendrovei „Grūdainė“. Pirmojo Lietuvoje universitetinio investicinio neliečiamojo kapitalo fondo misija patikėję D. ir L. Tvarijonavičiai nėra Vilniaus universiteto alumnai. „Esame įsitikinę, kad Lietuvos ateitis priklauso nuo to, kiek ir kaip greitai pavyks sukurti mokslo žiniomis pagrįstą ekonomiką ir visuomenę. Vilniaus universitetas – visos Lietuvos aukštoji mokykla, krašto žinių ir minties šventovė. Paramą universiteto veiklai suvokiame kaip savo pilietinę pareigą ir džiaugiamės turėdami galimybių prisidėti“, – komentuoja D. ir L. Tvarijonavičiai.
Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas sveikina verslininkų pasirinkimą. „Džiaugiuosi, kad Vilniaus universiteto fondo dalininkų ratas plečiasi. Tai rodo, kad atvirumo principu veikiantis ir stiprinti visuomenę bei valstybę norintis universitetas sulaukia geranoriško atsako. Universitetas ne tik rengia būsimą elitą, bet ir stengiasi inicijuoti būtinus pokyčius visuomenėje, padeda prisitaikyti jai prie kintančių ekonominių ar socialinių sąlygų. Galbūt skambės paradoksaliai, bet būtent nuo šios šimtamete tradicija besiremiančios erdvės prasideda kaita, lyderystė ir modernizacijos procesas“, – sako rektorius.
Vilniaus universiteto fondas šiuo metu valdo per 2 mln. eurų vertės investicinį portfelį. Iš investavimo gautas pajamas fondas naudoja universiteto tarptautiškumui skatinti: stipendijoms išskirtinių gabumų užsienio studentams, pasaulinio lygio dėstytojų pritraukimui, Lietuvos tyrėjų ir studentų stažuotėms užsienyje. Investiciniam portfeliui viršijus 10 mln. eurų, planuojama remti ir aukštos pridėtinės vertės mokslinius tyrimus, globalius poreikius atitinkančias studijų programas, universitetui reikalingus infrastruktūrinius projektus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!