Balandžio 25 d. Vilniaus universiteto bendruomenė – doktorantūros krypčių komitetų nariai, mokslo reikalų prodekanai, doktorantai ir jų vadovai – buvo sukviesta į mokymus doktorantūros studijų kokybės valdymo tema. Mokymai vyko pagal parengtą metodinę medžiagą doktorantams ir jų vadovams „Doktorantūros studijų kokybės valdymas“. Ją parengė Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto doc. I. Vinogradnaitė ir A. Ramonaitė, Gamtos mokslų fakulteto prodekanė doc. J. Turčinavičienė ir Doktorantūros ir rezidentūros skyriaus vedėja S. Vaškevičienė. Mokymus vedė Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto doc. I. Vinogradnaitė ir A. Ramonaitė.
Pasak doc. I. Vinogradnaitės, „parengta medžiaga turi dvi pagrindines paskirtis: viena iš jų – atsakyti bent į kai kuriuos dažniausiai doktorantų vadovams ir doktorantams kylančius klausimus, kita – pateikti idėjų ir patarimų, kurie galėtų įkvėpti ar paskatinti pakeisti nepasiteisinančius elgesio įpročius“.
Renginio metu aptarti doktorantūros studijų tikslai; rengiamos disertacijos moksliškumo ir originalumo klausimai; priežastys, lemiančios tai, kad doktorantai nespėja parengti disertacijų per tam skirtą laiką; doktoranto vadovo vaidmuo ir atsakomybė doktorantūros studijų procese; pagrindiniai iššūkiai, su kuriais susiduria doktorantai disertacijos rengimo metu. Kalbėta apie studentų iš užsienio pritraukimo į doktorantūros studijas iššūkius Vilniaus universitete, tarpdiscipliniškumo problemas. Pristatyti ir aptarti 2012 m. pabaigoje atliktos doktorantų apklausos apie doktorantūros studijas duomenys.
„Vienas iš papildomų vykusių mokymų privalumų yra neformali diskusija. Jos metu įvairias mokslų sritis ir padalinius atstovaujantys Universiteto bendruomenės nariai galėjo pasidalinti savo gerąja doktorantūros studijų kokybės užtikrinimo patirtimi, aptarti jiems aktualias problemas“, – sakė seminare dalyvavusi Doktorantūros ir rezidentūros skyriaus vedėja S. Vaškevičienė.
„Aktyvus dalyvių įsitraukimas seminaro metu ir ilgametė mano darbo patirtis rodo tokių diskusijų organizavimo poreikį ne tik viso Universiteto, bet ir atskirų padalinių lygmenyje. Tokios diskusijos galėtų vykti tiek bendrai tarp doktorantų ir jų vadovų, tiek atskiromis grupėmis“, sakė vedėja.
Pagal mokymų dalyvių rekomendacijas atnaujinta mokymų medžiaga bus prieinama visiems Universiteto bendruomenės nariams VU Virtualiojo mokymosi aplinkoje. Dėl prisijungimo teisių suteikimo kreiptis el. p. adresu alina.kancialskyte@cr.vu.lt, tel. 2366133.
Virtualiojo mokymosi aplinkoje taip pat galima rasti metodinę medžiagą „Studijų programų kokybės valdymas: programų rengimas, vertinimas ir tobulinimas“, skirtą studijų programų iniciatoriams, esamiems bei būsimiems studijų komitetų pirmininkams ir nariams, bei medžiagą akademinių padalinių administratoriams „VU studijų kokybės vadybos sistemos vidaus auditas“.
Metodinės medžiagos rengiamos ir mokymai vykdomi, įgyvendinant Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „VU vidinės studijų kokybės sistemos kūrimas ir įgyvendinimas“ (pagal Lietuvos 2007–2013 metų laikotarpio Žmoniškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.1.-ŠMM-04-K priemonę „Studijų sistemos efektyvumo didinimas“).
Komentarų nėra. Būk pirmas!