Tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų konferencija „Open Readings“ šiais metais vyks jau 65-ąjį kartą. Joje išvysime ypatingą svečią – įmonės „Cheeky Scientist“ generalinį direktorių bei įkūrėją dr. Isaiah’ą Hankelį, kuris stengiasi palengvinti daktaro laipsnį turinčių žmonių kelią iš akademinio į verslo pasaulį. Nors mokslininką labai domino imunologija ir biotechnologijos, tačiau pagrindinę savo veiklą jis nukreipė į karjeros vystymą versle – jo straipsniai apie biotechnologijų srities mokslininkų įdarbinimo ir karjeros plėtros galimybes buvo spausdinami žurnaluose „Harvard Business Review“, „Nature“, „Forbes“, „The Guardian“.
Dr. I. Hankelis taip pat rašo knygas, kuria tinklalaides, veda mokymus ir visa savo veikla padeda mokslininkams įsidarbinti tokiose įmonėse kaip „Amazon“, „Google“, „Tesla“, „SpaceX“ bei daugelyje kitų.
Ar galėtumėte trumpai papasakoti apie savo kelionę – kas jus įkvėpė įkurti „Cheeky Scientist“?
Paramos ir mokymo trūkumas, kurį patyriau akademinėje bendruomenėje, kai reikėjo ieškoti darbo. Jaučiausi nesuprastas ir atstumtas savo akademinio patarėjo, kai jam pasakiau, kad norėčiau pereiti į neakademines pareigas. Norėjau padaryti viską, kad ateityje taip nenutiktų kitiems studentams.
Kaip manote, ar daktaro laipsnis yra daugiau privalumas, ar trūkumas ieškant darbo neakademinėje bendruomenėje?
Tai didžiulis pranašumas, kai savo gyvenimo aprašyme ir „LinkedIn“ profilyje išmokstate kalbėti verslo kalba. Tik tada būsite matomi geriausioms įmonėms. Mokslo daktarai šiuo metu versle yra labai reikalingi, tačiau dauguma jų vis dar yra nematomi.
Kaip manote, ką šiuolaikiniame pasaulyje reiškia gera karjera? Kokių svarbiausių savybių ir įgūdžių žmonės turėtų turėti, kad ją pasiektų?
Karjera gali reikšti daug dalykų, bet manau, kad labiausiai tai reiškia apsikeitimą verte su pasauliu, kai naudos gaunate ir jūs, ir kiti žmonės. Idealiu atveju karjera – tai veikla, kuri atneša ne tik pajamų, bet ir pasitenkinimo jausmą.
Ar manote, kad pandemija padarė didelę įtaką darbo rinkai? Ko darbdaviai ieškos pasaulyje po pandemijos?
Taip. Labiausiai matomas poveikis – didelis darbo jėgos decentralizavimas, nes smarkiai padaugėjo nuotolinių ir mišrių darbo vietų. Darbdaviai ir toliau ieškos darbuotojų, kurie galėtų dirbti savarankiškai ir turėtų vidinės motyvacijos, t. y. kiekvieną savo dieną gebėtų sutvarkyti taip, kad visas užduotis atliktų nebūdami biure.
„Open Readings“ konferencija orientuota į jaunus – bakalauro ir magistrantūros – universiteto studentus. Kokį svarbiausią patarimą jiems galėtumėte duoti?
Savo akademinės karjeros pradžioje pirmenybę teikite darbo paieškoms ir bendrai karjeros plėtrai. Nelaukite, kol baigsite studijas, kad pradėtumėte plėsti pažinčių su verslo profesionalais tinklą, nes tada jau gali būti per vėlu.
Dr. I. Hankelio virtualios paskaitos apie studentų perėjimą iš akademinio sektoriaus į verslą kviečiame pasiklausyti kovo 16-ąją, trečiąją „Open Readings 2022“ konferencijos dieną, „Zoom“ platformoje.
Konferenciją organizuoja Vilniaus universiteto Fizikos fakultetas, Fizinių ir technologijos mokslų centras, SPIE Student Chapter of Vilnius University, Optica Student Chapter of Vilnius University ir European Physical Society Young Minds Section of Vilnius.
Daugiau informacijos apie konferenciją
Komentarų nėra. Būk pirmas!