Kovo 3 d. Lietuvos studentų atstovybių sąjunga apdovanojo dėstytojus, kurie savo darbu aukštosiose mokyklose puoselėja akademinį sąžiningumą.
Daugiau nei 9000 studentų iš įvairių aukštųjų mokyklų paminėjo apie 2100 skirtingų dėstytojų pavardžių, bet išrinkti tik dešimt geriausiųjų. Tarp jų – net du iš Vilniaus universiteto: doc. Gintautas Bareikis ir prof. dr. Vytautas Radžvilas.
„Kiek užsidirbai, tiek ir turi“
Atsiimdamas apdovanojimą docentas Gintautas Bareikis sakė, kad visi jo – Matematikos ir informatikos – fakulteto kolegos yra sąžiningi ir jis pats nesuvokia, kodėl buvo išskirtas iš tokios daugybės dėstytojų. „Aš nežinau, kodėl gavau šį apdovanojimą, galbūt todėl, kad turiu daug studentų, – bet tik dėl to“, – spėliojo docentas, nors vėliau prisipažino esąs griežtas ir, matyt, dėl to įvertintas.
Paklaustas, ar pats nusirašinėdavo per egzaminus, G. Bareikis atsakė, kad nėra nė karto nusirašęs. „Tiesa, turėjau vieną kartą metodikos egzamine „špargalkę“, bet nedrįsau nusirašyti“, – prisipažino docentas. Didžiausia bausmė, kurią yra skyręs nusirašinėjančiam, – pašalinimas iš egzamino, bet, pasak dėstytojo: „Kiek užsidirbi, tiek ir turi.“ Pašalintųjų skaičiaus G. Bareikis neprisimena, bet spėja, kad jų nemažai.
„Nusirašinėjimas dar yra ir dėstytojo problema. Reikia parinkti ir suformuluoti tokias egzamino užduotis, kad nusirašinėjimas neturėtų jokios įtakos“, – mano docentas. Taip pat jis pažymėjo, kad labai lengva atskirti tuos studentus, kurie ketina nusirašinėti. Svarbiausia, pasak jo, yra tai, kad tas, kuris moka, nenusirašinės, o tas, kuris nemoka ir turi „špargalkę“, visą laiką jaudinsis ir galvos, kaip nusirašyti, o ne apie tai, ką jam reikia išspręsti .
Džentelmeniškas įspėjimas
Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute dėstantis profesorius dr. Vytautas Radžvilas sako, kad studento ir dėstytojo santykiai turi būti grindžiami pagarba, o pagarbos pagrindas yra abiejų savigarba. „Aš niekada negąsdinu studentų egzamino išvakarėse, bet jeigu jau kyla šitas sąžiningumo klausimas, jiems pasakau vieną dalyką, kurį vadinu „džentelmenišku įspėjimu“: nepadarykite vienos klaidos – nenusirašinėkite“, – sakė V. Radžvilas. „Studentams paaiškinu, kad ir pats buvau studentas ir žinau, kas tai yra studentiškas gyvenimas“, – V. Radžvilas prisiminė, kad ir pats kartais į egzaminus ateidavo nepasiruošęs, tačiau niekada sau neleisdavo nusirašinėti. „Man neleisdavo savigarba“, – pabrėžė esminį dalyką dėstytojas.
Paklaustas, ar yra sugavęs nors vieną savo studentą nusirašinėjantį, Vytautas Radžvilas atsakė, kad dar nė karto taip nėra įvykę. Jis pridūrė, kad jeigu taip nutiktų, tai nežinotų, kas yra gailestis, ir padarytų viską, kad nesąžiningas studentas nebesimokytų TSPMI.
Sąžiningumas – siektina vertybė
Taip pat apdovanoti buvo Antanas Andrijauskas (VDA), Liutauras Degėsys (VPU), Leonidas Donskis (VDU), Saulius Kavaliauskas (LKKA), Valdemaras Makutėnas (LŽŪU), Edvardas Michnevičius (VGTU), Laurynas Pakštaitis (MRU) ir Kęstutis Simonavičius (KTU). Atsiimdami apdovanojimus dėstytojai džiaugėsi tokiu studentų pripažinimu ir puoselėjo viltį, kad akademinis sąžiningumas bus visiems pasiekiama dorybė ir vertybė.
Austėja Ramoškaitė
Komentarų nėra. Būk pirmas!