Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro (GMC) mokslininkės buvo išrinktos Lietuvos mokslo tarybos (LMT) veiklos Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) patariamosios komisijos narėmis. Šešiems metams suburtos komisijos pirmininkės pareigas eis vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Inga Matijošytė, komisijos nare tapo vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Urtė Neniškytė.
Komisija savo veikla prisideda prie Lietuvos interesų atstovavimo Biotechnologijų, nanotechnologijų ir konvergencinių technologijų darbo grupėje, EBPO pasauliniame mokslo forume, EBPO pasauliniame biotechnologijų forume, nagrinėja EBPO rengiamų dokumentų projektus, teikia tarybos pirmininkui pasiūlymus dėl jų tobulinimo, Taip pat padeda formuoti Lietuvos pasiūlymą dėl pozicijos EBPO Biotechnologijų, nanotechnologijų ir konvergencinių technologijų darbo grupėje ar kituose EBPO darbo organuose svarstomais klausimais ir atlieka kitas funkcijas.
Šiuo metu Lietuva laikoma viena pagrindinių pasaulio žaidėjų vertinant biotechnologinių tyrimų intensyvumą ir plėtrą, remiantis Tarpvyriausybinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenimis.
EBPO įsteigta 1960 m. gruodžio 14 d., pasirašius Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros konvenciją. Paryžiuje įsikūrusios EBPO narėmis šiuo metu yra 36 šalys. EBPO taip pat bendradarbiauja daugiau nei su 70 šalių, kurios nėra EBPO narės. Lietuva šios organizacijos nare tapo 2018 m.
Pagrindiniai EBPO tikslai − stiprinti ekonomikos augimą, skatinti užimtumą, gerinti gyvenimo lygį, palaikyti finansinį stabilumą, padėti plėtoti kitų šalių ekonomiką, prisidėti prie pasaulinės prekybos plėtros.
Komentarų nėra. Būk pirmas!