• Vilniaus universitetas
  • Apie
  • Privatumo taisyklės
  • Pranešk naujieną

VU naujienos

Iš čia kylama į žvaigždes
Meniu
  • Pradinis
  • Srautas
  • Mokslas
  • Studijos
  • Įvertinimai
  • Komentarai
  • Pokalbiai
  • Laisvalaikis

ECB pirmininkė Christine Lagarde susitikimo su VU studentais Lietuvos banke

Vilniaus universitetas | 2024-12-23 10:39 | Komentarų: 0
BendruomenėSrautas

Paulius Paleckis/BNS

Gruodžio 17 d. Lietuvos banko valdybos pirmininko Gedimino Šimkaus surengtame renginyje Europos Centrinio Banko (ECB) prezidentė Christine Lagarde susitiko su rinktine Vilniaus universiteto studentų grupe. Už uždarų durų vykęs susitikimas suteikė unikalią galimybę 25 gabiems ekonomikos ir politikos mokslų sričių studentams tiesiogiai pabendrauti su viena įtakingiausių pasaulio finansininkių.

Prezidentė Ch. Lagarde dalyvavo Lietuvos banko metinėje ekonomikos konferencijoje, skirtoje euro įvedimo dešimtmečiui, kur skaitė pagrindinį pranešimą apie euro zonos pinigų politiką ir dalyvavo diskusijoje apie Europos ekonominį ir politinį atsparumą pasaulinių geopolitinių pokyčių sąlygomis.

Prezidentė Ch. Lagarde. Paulius Paleckis/BNS

Svarbiausi renginio momentai

Renginyje, kurį moderavo Lietuvos banko vyriausiasis ekonomistas ir Vilniaus universiteto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Linas Tarasonis, dalyvavo daugiausia prestižinės Kiekybinės ekonomikos bakalauro studijų programos studentai. Ši iniciatyva, kurią 2018 m. pradėjo įgyvendinti pirmaujančiuose pasaulio universitetuose disertacijas apgynę Lietuvos banko tyrėjai, tapo kertiniu ekonomikos aukštojo mokslo Lietuvoje akmeniu.

Studentai uždavė Ch. Lagarde klausimų įvairiomis temomis: gilinosi į euro zonos integraciją, aptarė fiskalinę politiką ir bankų sąjungą, kuria siekiama užtikrinti ilgalaikį ekonominį stabilumą ir sanglaudą. Pokalbyje taip pat buvo kalbama apie ECB požiūrį į klimato problemų sprendimą ir galimą ateities politiką.

Studentai tyrinėjo ECB priemones, skirtas ekonominiams duomenims rinkti ir politiniams sprendimams priimti. Be to, jie teiravosi apie galimą skaitmeninio euro poveikį euro zonos augimui ir finansinėms inovacijoms, ypatingą dėmesį skirdami Lietuvai. Galiausiai, sesijos metu studentai išgirdo  ir asmeninius prezidentės patarimus apie karjeros plėtrą, lyderio savybes ir kasdienius įpročius, padedančius siekti sėkmės.

Įspūdžiai ir poveikis

Paulius Paleckis/BNS

„Šis susitikimas suteikė studentams unikalią galimybę nagrinėti svarbius klausimus, tokius kaip pinigų politikos sprendimai ir skaitmeninis euras, ne tik per teorines diskusijas, bet ir dalyvaujant įtraukiančiame, interaktyviame dialoge su viena iš pasaulio svarbiausių politikos formuotojų – Europos Centrinio Banko (ECB) prezidente Christine Lagarde. Ne mažiau vertingos buvo įžvalgos apie savybes ir įgūdžius, kurie yra būtini būsimiems lyderiams. Visa patirtis buvo transformuojanti studentams ir giliai praturtinanti jų dėstytojus bei visus dalyvavusius“, – sakė VU vyresnysis mokslo darbuotojas L. Tarasonis.

Ch. Lagarde išreiškė, kad jai buvo „labai malonu įsitraukti į įkvepiančią diskusiją su gabiais studentais“.

Renginys baigėsi bendra nuotrauka, kuri tapo šio nepaprasto ECB pirmininkės ir naujosios kartos ekonomistų bei politikos formuotojų susitikimo prisiminimu.

Dalinkis:
  • tweet

Žymės: Christine Lagardedr. Linas TarasonisLietuvos bankasstudentaiVilniaus unviersitetas

Naujausi straipsniai

  • Jėzus ant žurnalų viršelių: VU KnF mokslininkių tyrimas paaiškina, kodėl šis simbolis vis dar veikia

    2025-12-26 - Komentarų: 0
  • 5 Kalėdų tradicijos iš klasikinės literatūros: universalūs modeliai, kuriuos perėmė televizija ir reklama

    2025-12-23 - Komentarų: 0
  • Vilniaus universitetas ieško grupių vadovų, norinčių įkurti tyrimų grupes Vilniaus–Utrechto pažangių ligų modeliavimo centre

    2025-12-23 - Komentarų: 0

Susiję straipsniai

  • Geriausiu VU Medicinos fakulteto dėstytoju išrinktas doc. A. Barkus: tarp studento ir dėstytojo neturi būti bendravimo sienos

    2025-12-23 - Komentarų: 0
  • Atgimstanti mecenatystė: naujos Vydūno jaunimo fondo stipendijos – VU Filosofijos fakulteto studentams

    2025-12-17 - Komentarų: 0
  • „Jūra“, žvaigždės ir universitetas: kaip tai susiję su VU studentais?

    2025-11-17 - Komentarų: 0

Komentarų nėra. Būk pirmas!

Komentuoti Atšaukti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.


*
*

CAPTCHA
Atkurti vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Tinklalaidės

  • Žurnalas Spectrum

    • Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

      Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

    VU ekspertai padeda suprasti

    • Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

      Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

    Knygų lentyna

    • VU GMC mokslininkės dr. M. Tomkuvienės ir mokslo žurnalistės knygoje „Laiko biochemija“ – apie senėjimą be mitų

      VU GMC mokslininkės dr. M. Tomkuvienės ir mokslo žurnalistės knygoje „Laiko biochemija“ – apie senėjimą be mitų

    • Apie
    • Privatumo taisyklės
    Visos teisės saugomos. © 2025 Vilniaus universitetas. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus sutikimą.
    Tel. (0 5) 268 7098, el. p. naujienos@cr.vu.lt