Balandžio 3-4 d. VU Matematikos ir informatikos fakultete įvyko antroji komandinė Ekonometrijos olimpiada 2009, kurią organizavo Ekonometrinės analizės katedra kartu su „Euromonitor International“ bei „Creditinfo Lietuva“.
Olimpiada organizuojama siekiant suburti gabiausius studentus, besidominčius ekonomika bei ekonometriniais tyrimais ir norinčius per ribotą laiką pabandyti išspręsti aktualią ekonominę problemą.
Pastaruoju metu itin aktualus ir dažnai diskutuojamas klausimas yra valiutos devalvavimas Latvijoje ir kitose Baltijos valstybėse. Todėl neatsitiktinai šių metų tema pasirinkta „Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos) valiutų devalvavimas”. Kadangi visos kalbos išlieka spekuliacijų ir/arba „ekspertinių įžvalgų” lygiu, komandos kiekybiniais skaičiavimais turėjo patvirtinti arba paneigti teiginius, kad
- „Latvija yra silpniausia grandis devalvacijos požiūriu iš trijų Baltijos valstybių“;
- „Jei Latvija devalvuos latą, tai ir kaimynės neatsilaikys ir devalvuos savo valiutą“.
Užduoties sudarytojų siūlymu, pagrindinis rodiklis, kuris leidžia nuspręsti, ar (ne)verta devalvuoti šalies valiutą, yra ilgalaikis ekonomikos augimas, išreikštas bendrojo vidaus produkto (BVP) palyginamosiomis kainomis vienam gyventojui augimo tempu.
Olimpiados dalyviai pasiūlė įvairių požiūrių minėtiems klausimams tirti, parodydami, kad jie gali būti analizuojami ne tik ekspertiškai ar intuityviai, bet ir pasitelkiant ekonometrinius metodus. Šių metų olimpiadoje dalyvavo net 17 komandų po 3 studentus iš 4 universitetų. Daugiausia dalyvių – iš VU Matematikos ir informatikos fakulteto bei Šiaulių universiteto. Šiam universitetui atstovavo 5 komandos. Taip pat sulaukėme dalyvių iš VU Ekonomikos fakulteto, ISM bei Kembridžo universitetų.
Komandos varžėsi dėl pirmojo prizo – 2000 litų, antrosios vietos prizo – 1500 litų ir trečiosios vietos prizo – 1000 litų, taip pat vertingų Matematikos ir informatikos fakulteto dovanų.
Pirmąją vietą užėmė ir „Euromonitor International“ įsteigtą prizą laimėjo komanda „StaPuGa“, kurią sudarė MIF pirmo kurso magistrantai Julius Stakėnas, Natalija Puzanskaja ir Sigita Galaunytė. Antrąją vietą užėmė ir „Creditinfo Lietuva“ paskirtą prizą laimėjo komanda „Math Gear“, kurią sudarė Aleksandra Iljina, Milda Meldeikytė ir Indrė Montvilaitė (MIF, IV kursas). Trečiąją vietą užėmė ir „Euromonitor International“ įsteigtą prizą laimėjo komanda „Paklaidukai“: Raimondas Malukas, Benediktas Bilinskas ir Vytautas Verseckas (MIF, IV kursas). Ši komanda ankstesnėje Ekonometrijos olimpiadoje užėmė antrąją vietą.
Šiais metais buvo įteikti net du specialūs prizai. Vardinį Europos Parlamento nario dr. Eugenijaus Maldeikio prizą už geriausią ekonominį pagrindimą laimėjo komanda „Super Crunchers“, kurią sudarė 1-osios olimpiados nugalėtojai Mantas Tartėnas, Miglė Martusevičiūtė ir Neringa Urnikytė (MIF, II magistrantūros kursas). Antrąjį prizą Ekonometrinės analizės katedra paskyrė geriausiai svečių komandai. Šį prizą gavo komanda „J. A. S“ – Aistė Zakaitė, Justina Kokengauzaitė ir Sandra Matulaitytė iš Šiaulių universiteto.
Ši olimpiada tapo tradicinė ir sulaukia vis didesnio ne tik Matematikos ir informatikos fakulteto, bet ir kitų universitetų susidomėjimo. Tai puiki proga skatinti fakulteto bendradarbiavimą su įmonėmis, kurioms reikia ekonometrijos specialistų ir duomenų analitikų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!