• Vilniaus universitetas
  • Apie
  • Privatumo taisyklės
  • Pranešk naujieną

VU naujienos

Iš čia kylama į žvaigždes
Meniu
  • Pradinis
  • Srautas
  • Mokslas
  • Studijos
  • Įvertinimai
  • Komentarai
  • Pokalbiai
  • Laisvalaikis

Ekonomikos fakultete – auditorija lito atkūrimo idėjos autoriui ir įgyvendintojui

Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas | 2014-04-07 13:09 | Komentarų: 0
Įvertinimai
  • Atidaryta auditorija lito atkūrimo idėjos autoriui ir įgyvendintojui prof. Stasiui Uosiui. Ekonomikos fakulteto archyvo nuotr.

Ekonomikos fakultete atidaryta garsaus ekonomisto, Lietuvos lito atkūrimo idėjos autoriaus ir įgyvendintojo prof. Stasio Uosio auditorija. Profesorius buvo ilgametis VU dėstytojas, aktyvus Sąjūdžio dalyvis, Sąjūdžio Seimo ir Lietuvos banko valdybos narys.

Auditorijos atidaryme dalyvavo gausus būrys svečių: buvę prof. S. Uosio kolegos, bendraminčiai, studentai ir, žinoma, šeimos nariai. Tai buvo dviguba šventė, nes kartu pristatyta prof. Meilės Jasienės ir Simonos Kairaitytės parengta monografija „Profesorius Stasys Uosis“. Atidaryme dalyvavusi profesoriaus anūkė patikino, kad senelis labai džiaugtųsi ir didžiuotųsi sulaukęs knygos apie save ir savo vardo auditorijos.

Atidaryta auditorija lito atkūrimo idėjos autoriui ir įgyvendintojui prof. Stasiui Uosiui. Ekonomikos fakulteto archyvo nuotr.Prisiminimais apie be galo darbštų, ypač darbui atsidavusį ekonomistą dalijosi buvęs kolega Lietuvos nepriklausomybės akto signataras, ekonomistas doc. Vladas Terleckas, buvęs profesoriaus studentas bankininkas, buvęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas, taip pat signataras Vilius Baldišis, buvęs kolega iš Lietuvos banko dr. Marijonas Monkevičius. Įdomų pranešimą apie prof. S. Uosio nekonformistines įžvalgas dėl pinigų esmės parengė doc. dr. Sigitas Šiaudinis, Lietuvos banko Ekonomikos departamento Ekonominių tyrimų skyriaus vyriausiasis ekonomistas. Jis prisiminė profesorių ir kaip savo dėstytoją, vadovavusį baigiamajam darbui. Anot doc. dr. S. Šiaudinio, profesorius nesistengė žūtbūt aplinkinių įtikinti savo idėjomis, tačiau jas mielai paaiškindavo susidomėjusiems. Buvusiam studentui labiausiai ir įsiminė tos akimirkos, kai sunkiai sekėsi suprasti tuomet naujoviškas profesoriaus mintis, kad pinigai savo esme yra kreditas – šiai idėjai suvokti prireikė laiko ir pastangų.

Auditorijos atidarymą inicijavo prof. Meilė Jasienė, kuri daug metų pažinojo prof. S. Uosį. „Jis buvo labai doras ir sąžiningas žmogus. Seniai buvo puoselėjama idėja atidaryti jo vardo auditoriją, o štai knygai medžiaga buvo renkama daugiau kaip dešimtmetį. Visus jo straipsnius labai gerai žinau – skaičiau po kelis sykius, bet kaskart visuomet atrandi kažką naujo“, – pasakojo prof. M. Jasienė.

 

Dalinkis:
  • tweet

Žymės: Ekonomikos fakultetaslitasMeilė JasienėStasys Uosis

Naujausi straipsniai

  • Tyrimas rodo, kad dirbtinis intelektas skubiosios medicinos specialistų nepakeistų

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • VU Filosofijos fakulteto tyrėja dr. I. Adomaitytė-Subačienė: „Socialinių paslaugų šeimoms stygius gali brangiai kainuoti“

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • Lietuvių ir prancūzų koncerte Sorbonoje – pagarbos ženklai M. K. Čiurlioniui

    2025-12-05 - Komentarų: 0

Susiję straipsniai

  • Ekonomikos fakulteto dekanė: „Tikiu, kad vykstantys pokyčiai mums atvers naujas galimybes“

    2017-10-23 - Komentarų: 1
  • VU ekonomistė – Europos regionų ir miestų savaitėje

    2017-10-20 - Komentarų: 0
  • Apskaitos ir audito programos studentams – kelias į tarptautinį pripažinimą

    2017-09-19 - Komentarų: 0

Komentarų nėra. Būk pirmas!

Komentuoti Atšaukti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.


*
*

CAPTCHA
Atkurti vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Tinklalaidės

  • Žurnalas Spectrum

    • Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

      Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

    VU ekspertai padeda suprasti

    • Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

      Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

    Knygų lentyna

    • Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

      Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

    • Apie
    • Privatumo taisyklės
    Visos teisės saugomos. © 2025 Vilniaus universitetas. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus sutikimą.
    Tel. (0 5) 268 7098, el. p. naujienos@cr.vu.lt