Kadenciją pradeda nauja Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto (VU EF) dekanė profesorė Aida Mačerinskienė. Ji keičia penkerius metus dekano pareigas ėjusį profesorių Joną Martinavičių. Kartu su dekane darbą pradeda ir nauja prodekanų komanda, kuri tęs studijų kokybės gerinimo procesą, ypač daug dėmesio skirdama fakulteto mokslinei veiklai, aktyviam dalyvavimui projektuose ir partnerystės ryšių kūrimui.
Prof. A. Mačerinskienė dekane išrinkta Ekonomikos fakulteto Tarybos balsavimu. Prieš tai profesorė nuo 2015 m. ėjo fakulteto prodekanės pareigas ir buvo atsakinga už mokslo ir tarptautinių ryšių administravimą. „Naujos pareigos – didelis pasiekimas, pagrįstas fakulteto bendruomenės ir VU vadovybės pasitikėjimu manimi. Man bus didelė garbė vadovauti mokslą kuriančiai bendruomenei, tačiau žinau, kad šiais pokyčių ir reformų laikais bus labai sunku. Tikiu, kad vykstanti kaita mums atvers naujas galimybes“, – sako naujoji EF dekanė prof. A. Mačerinskienė.
Planuojami pokyčiai apims tiek vidinius, tiek išorinius fakulteto veiksmus. Stiprinama išorine komunikacija bus siekiama didinti tarptautinių studijų programų populiarumą, parodyti, kokios patirties Ekonomikos fakultetas turi ne tik ekonomikos, bet ir vadybos srityse. Pasikeis fakulteto vidinė struktūra, numatytas padalinio pavadinimo keitimas. Lietuvos banko, aktyvaus fakulteto partnerio, iniciatyva yra planuojama nauja bakalauro studijų programa.
„Vienas didžiausių iššūkių – sukurti deramas sąlygas akademiniam ir neakademiniam personalui, kad darbuotojai jaustųsi įvertinti ir motyvuoti. Reikės padirbėti, tačiau galiu pasidžiaugti, kad dirbdami komandoje drauge su dekanu prof. J. Martinavičiumi pasiekėme aukštų rezultatų kuriant tarptautines studijų programas, pasirašant dvigubo diplomo sutartis, sukuriant pirmąją tarpfakultetinę studijų programą „Verslas ir teisė“. Tai buvo sėkmingas etapas ir, be abejonės, gili praktinė patirtis“, – pasakoja profesorė.
Siekti išsikeltų tikslų dekanei padės nauja fakulteto dekanato komanda: studijų prodekanė doc. dr. Roma Adomaitienė, mokslo prodekanas dr. Linas Tarasonis bei partnerystės ir projektų prodekanas Gediminas Rumšas. „Ne aš juos rinkausi, o jie mane. Jei ne šie žmonės, aš nebūčiau dalyvavusi rinkimuose. Jie pasirinko šį kelią dėl įvairių priežasčių: svari patirtis vertinant studijų kokybę, didelė tarptautinė mokslo patirtis, šaunūs verslo valdymo gebėjimai. Vilniaus universitetas yra žiauriai gera vieta siekti savo tikslo, o mes norime sukurti sąlygas svajonėms ne tik gimti, bet ir išlikti bei teikti naudą“, – įsitikinusi dekanė.
Trumpa naujų VU EF vadovų biografija:
Dekanė prof. dr. Aida Mačerinskienė
VU EF dirba nuo 2008 m., taip pat yra dirbusi Lietuvos verslo paramos agentūroje, VšĮ Turizmo plėtros institute, Vilniaus Gedimino technikos universitete. 2002 m. apsigynė disertaciją. Dėstymo patirtis įgyta įvairiuose universitetuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Stažavosi Ostersunde, Švedijoje. Įvairiuose tarptautiniuose, nacionaliniuose ir vietiniuose projektuose bei mokslinėse ir taikomosiose studijose kaupė patirtį kaip projektų vadovė ar ekspertė. Moksliniai interesai apima temas, susijusias su projektų valdymu, strateginiu turizmo paslaugų ir išteklių valdymu, paslaugų vadyba bei darnia plėtra.
Studijų prodekanė doc. dr. Roma Adomaitienė
Fakultete dirba nuo 1995 m. 2002 m. apsigynė disertaciją „Visuotinės kokybės vadybos formavimas Lietuvos universitetuose“, stažavosi įvairiuose užsienio universitetuose. Dėstymo patirties įgijo ir Vilniaus vadybos akademijoje, Socialinių mokslų kolegijoje bei VU Verslo mokykloje. Eina vyr. specialistės pareigas VU Kokybės vadybos centre. Moksliniai interesai apima temas, susijusias su visuotinės kokybės vadybos taikymu versle ir mokymo organizacijose, paslaugų kokybės vadyba, kokybės lyderyste, bendrąja socialine atsakomybe, standartizavimu ir sertifikavimu.
Mokslo prodekanas dr. Linas Tarasonis
Bakalauro ir magistro laipsnius įgijo Prancūzijoje, 2013 m. Paryžiaus ekonomikos mokykloje apgynė mokslų daktaro laipsnį, vėliau studijavo pagal Ekso-Marselio ekonomikos mokyklos (angl. Aix–Marseille School of Economics) podoktorantūros studijų programą. Dėstymo patirtis įgyta Lietuvoje, D. Britanijoje ir Prancūzijoje. Lietuvos banke ir fakultete dirba nuo 2016 m. Moksliniai interesai susiję su taikomąja mikroekonomika, diskriminacijos ekonomika, darbo ekonomika, paieškos ir atitikties modeliais.
Partnerystės ir projektų prodekanas Gediminas Rumšas
Baigęs EF bakalauro ir magistrantūros studijas nuo 2009 m. dėsto fakultete. Moksliniai interesai apima temas, susijusias su verslo ir veiklos informacinių poreikių tyrimais, informacinių sistemų plėtros strategijų rengimu, reikalavimų informacinėms sistemoms specifikavimu ir informacinių sistemų diegimu bei priežiūra. Praktinė patirtis įgyta dirbant įmonėse „Informacinės technologijos“ (dabar – UAB „Affecto“), „Ernst & Young Baltic“, „ECHO konsultacijos“ ir įgyvendinant projektus, susijusius su informacinėmis sistemomis.
Komentarų: 1
2017-11-09 15:36
SkeptikasKai universitetas gabiam magistrantūros absolventui ar jaunam PhD savininkui tegali už darbą pasiūlyti tik tokią algą, kuri ne kažin kiek didesnė už pajamų mokestį, kurį jam tektų mokėti pasirinkus kitas karjeros galimybes (kad ir tame pačiame Lietuvos banke), tai apie “naujas galimybes” gali kalbėti tik nepataisomi optimistai ir svajokliai :-).