Šiandien, birželio 9 d., Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl mokslu paremto tarptautinio verslumo tyrimų plėtojimo ir sklaidos Lietuvoje.
„Siekiant paskatinti naujų ir inovatyvių verslų kūrimąsi ir formuojant įvairias verslumo skatinimo programas, labai svarbu identifikuoti esamą situaciją ir įvardyti tiek teigiamus, tiek neigiamus veiksnius, galinčius turėti lemiamą įtaką verslui ir pačiai verslumo situacijai šalyje. Tikimės, kad į verslumo tyrimus įsitraukus mokslininkams gausime daug naudingų rekomendacijų ir įžvalgų, kurios padės tobulinti Lietuvos verslumo skatinimo sistemą“, – sako laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir Vilniaus universitetas sutarė bendradarbiauti skatinant mokslininkų ir tyrėjų įsitraukimą į verslumo tyrimus, GEM (angl. Global Entrepreneurship Monitor) pagrindu atlikti gilesnius tyrimus ir užtikrinti rezultatų sklaidą visuomenei, o svarbiausia – tyrimų pagrindu teikti rekomendacijas dėl Lietuvos verslumo skatinimo, stebėsenos bei reglamentavimo tobulinimo. GEM – visame pasaulyje pripažįstamas ir didžiausias pasaulyje verslumo situacijos tyrimas. Lietuvoje stebėseną atliks vienintelė tam turinti įgaliojimą Vilniaus universiteto Verslo mokyklos tyrėjų grupė.
„Mokslas, studijos ir verslas yra kertinės sudedamosios kiekvienos valstybės ekonomikos augimo dalys. Vilniaus universitetas yra institucija, kuri vienija aukštos kvalifikacijos mokslininkus ir tyrėjus, savo ekspertinėmis žiniomis galinčius prisidėti prie valstybės gerovės – ši bendradarbiavimo sutartis yra dar vienas svarbus žingsnis siekiant, kad Lietuva taptų pažangia mokslo valstybe ir būtent mokslinių tyrimų pagrindu būtų priimami valstybei svarbūs sprendimai“, – teigia Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.
GEM tyrimas svarbus ir tuo, kad suteikia galimybę būti reitinguojamiems globalaus verslumo ir plėtros indekse – GEDI (angl. Global Entrepreneurship and Development Index). Dėl šio indekso galimas šalių palyginimas išryškinant jų silpnybes ir potencialias tobulinimo sritis, rezultatų pritaikomumas formuojant šalių vidaus politiką ir programas. Tikimasi, kad bendradarbiaujant su Ekonomikos ir inovacijų ministerija bus surastos galimybės dalyvauti šiame reikšmingame tyrime.
„Jau ne vienerius metus siekėme, kad Lietuvoje būtų atnaujintas GEM tyrimas, kuriame dalyvauja daugiau kaip 70 valstybių. Mums, Verslo mokyklai, kurios svarbiausias tikslas – ugdyti verslumo kompetenciją, labai svarbu žinoti, kokia yra reali verslumo situacija pasaulyje ir, žinoma, Lietuvoje, numatyti verslias veiklas ir tendencijas. Būtent šis tyrimas ir parodo, kokia dalis gyventojų užsiima ankstyva verslo kūrimo veikla. Tikime, kad įsitraukdami į aukšto lygio tarptautinę tyrėjų grupę prisidėsime prie tvarios verslumo ekosistemos plėtros Lietuvoje ir už jos ribų“, – teigia dr. Birutė Miškinienė, Vilniaus universiteto Verslo mokyklos vadovė.
Vilniaus universiteto Verslo mokykla bus atsakinga už šios sutarties vykdymą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!