Rudenį jau trečią kartą vyks mokslinė konferencija „Švietimo politika ir kultūra: nuoseklios ir radikalios transformacijos“. Norintieji joje dalyvauti turi iki birželio 15 d. užsiregistruoti ir pateikti pagrindines pranešimo tezes. Kviečiame aptarti šiuos klausimus: globaliąsias ir lokaliąsias, socialines ir edukacines tendencijas, darančias įtaką švietimo politikos sprendimams; tarpkultūrio, daugiakultūrio ir etnokultūrio ugdymo politiką; ugdymo įstaigų (mokyklos, universiteto ir t. t.) kultūros pokyčius; pedagogų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo problemas ir iššūkius.
Globaliame pasaulyje auga medijų įtaka, nekontroliuojamas vartotojiškumas, nuolatinė migracija, įtampa tarp daugiakultūriškumo ir etnocentrizmo. Šios politinės, socialinės ir kultūrinės realijos turi didžiulį poveikį švietimui bei ugdymui, reikalaudamos įvairių transformacijų. Pastarasis žodis tampa vienu dažniausiai vartojamų kartu su sąvokomis „globalizacija“, „medijos“, „technologijos“. Tai verčia klausti: kiek nuoseklios ir radikalios yra švietimo ir ugdymo transformacijos, koks transformacijų tikslas ir kam jos naudingos?
Švietimo politika ir kultūra priklauso viena nuo kitos. Viena vertus, galima teigti, kad globalūs ir nacionaliniai politiniai sprendimai nulemia kultūros pokyčius. Kita vertus, kintantys kultūriniai kontekstai skatina priimti skubius politinius sprendimus, kurie turi atliepti tarpkultūrę, daugiakultūrę ir etnokultūrę ugdymo problematiką. Švietimo transformacijų kompleksiškumas reikalauja tarpdalykinės tyrėjų, politikų, praktikų perspektyvos, plataus požiūrio į problemas. Jos turi įtakos visiems ugdymo lauko veikėjams: mokytojams, mokiniams, dėstytojams, studentams, tėvams, neformalaus ugdymo dalyviams, švietimo administratoriams ir politikams.
Konferencija „Švietimo politika ir kultūra: nuoseklios ir radikalios transformacijos“ vyks spalio 21–22 d. Ją organizuoja VU Filosofijos fakulteto Edukologijos katedra, VU Švietimo politikos centras ir VU Pedagogikos centras.
Konferencijos kalbos – anglų ir lietuvių.
Kvietimas į konferenciją lietuvių kalba
Kvietimas į konferenciją anglų kalba
Konferencijos interneto svetainė
Komentarų nėra. Būk pirmas!