Dr. Carlosas Viscasillasas Vázquezas, Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto (TFAI) mokslininkas, pagal dėstytojų mainų programą „Erasmus+“ vyko akademiškai susipažinti su Lundo universitetu.
„Pagrindinis vizito tikslas buvo patobulinti VU astrofizikos magistrantams skirtą kursą „Žvaigždžių evoliucija“, bendradarbiaujant su dr. Rossu Churchu, kuris tą patį dalyką dėsto Lundo universiteto magistrantams. Šiais mainais siekta sustiprinti akademinius ryšius, pritaikyti inovatyvius mokymo metodus ir atnaujinti mokymo programą atsižvelgiant į naujausius mokslinius pasiekimus žvaigždžių evoliucijoje“, – pasakojo dr. C. Viscasillasas Vázquezas.
Mokslininkas dalyvavo bendrose veiklose, skirtose abiejų universitetų studentų mokymosi patirčiai pagerinti. Viena svarbiausių veiklų buvo mokymosi, paremto užduotimis (angl. Problem-Based Learning), pratybos, kurių metu studentų komandos analizavo žvaigždžių susidūrimo produktus. Abejos pratybos buvo atliekamos vienu metu, „gyvai“ Lunde ir nuotoliniu būdu su VU studentais, skatinant tarptautinį bendradarbiavimą mokantis.
Lundo universitete nuotoliniu būdu taip pat vyko VU studentų Mildos Valytės, Ravanos Sadikhli ir Vlado Šato pranešimo apie MESA žvaigždžių evoliucijos kodą pristatymas Švedijos studentams. „Jie buvo labai susidomėję, uždavė daugybę klausimų, paskatinusių gyvą ir įdomią diskusiją. Šis bendradarbiavimas buvo ypač vertingas, nes ne tik pademonstravo abiejų studentų grupių žinias, bet ir atskleidė, kokią naudą duoda skirtingų universitetų studentų, studijuojančių tą patį dalyką, susitikimas“, – džiaugėsi dr. C. Viscasillas Vázquezas.
Kursą „Žvaigždžių evoliucija“ mokslininkas dėsto pirmą kartą, tad ši patirtis jam buvo ypač svarbi: „Stebėdamas, kaip tas pats dalykas dėstomas Lundo universitete, atradau unikalią perspektyvą ir įgavau vertingų įžvalgų apie skirtingus mokymo metodus. Vilniaus ir Lundo studentų bendravimas buvo nepaprastai turiningas, o sužinoti iš pirmų lūpų, kaip tas pats kursas dėstomas kitame universitete, buvo neįkainojama patirtis.“
Mainai sustiprino dviejų universitetų akademinius ryšius ir suteikė studentams labai svarbių problemų sprendimo ir skaičiavimų (angl. computational) įgūdžių. Bendradarbiavimas padėjo pamatus būsimiems bendriems projektams, studentų mainams ir atsakomiesiems vizitams.
Tokie dėstytojų mainai rodo VU mokslo kokybės siekį ir dinamiškos tarptautinės akademinės bendruomenės skatinimą, kuri ir studentams atveria duris į tarptautinį bendradarbiavimą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!