Startavusi prieš šešerius metus, ERASMUS praktika kiekvienais metais daugiau nei šimtui studentų suteikia galimybių pasisemti tarptautinės darbo patirties, pažinti kitą kultūrą, užmegzti darbinius ryšius ir išplėsti socialinį tinklą. Neabejotinai tokia patirtis suteikia vertės ją atlikusio studento gyvenimo aprašymui ir didina konkurencingumą darbo rinkoje.
„Praktiką atlieka kiekvienas pirmosios pakopos studentas. Dalis jų pasinaudoja galimybėmis atlikti tarptautinę praktiką, kuri leidžia ugdyti tokias kompetencijas kaip lankstumas, tarpkultūrinė komunikacija, savarankiškumas, saviveiksmingumas. Todėl aktyviai drąsiname ir skatiname studentus pasiryžti tokiam gyvenimo nuotykiui. Džiaugiamės, kad ERASMUS praktiką jau atliko daugiau nei pusė tūkstančio Vilniaus universiteto studentų“, – teigia VU studijų direktorė Jekaterina Bortkevič.
„Kadangi ERASMUS praktika buvo atliekama pažangioje mokslinėje laboratorijoje, įgyta patirtis ir įgūdžiai vėliau labai padėjo Lietuvoje rengiant daktaro disertaciją. Šiuo metu dirbu tarptautinėje kompanijoje, kuri glaudžiai susijusi su mokslu, todėl drąsiai galiu teigti, kad ERASMUS praktikos metu įgyta patirtis, leidusi bendrauti su kitų šalių mokslininkais ir tyrėjais, praplėtusi pasaulėžiūrą, yra labai naudinga profesinei karjerai“, – džiaugiasi Justas Povilonis.
Kaip pažymi Romanas Voronovičius, ERASMUS praktika buvo vienas iš tų gyvenimo iššūkių, kurie priverčia tave tobulėti – įveikiant tiek kalbos barjerą, tiek mentaliteto skirtumus. „Užsienio organizacijoje reikia dirbti ir stengtis parodyti, kad sugebi atlikti veiklas ir užduotis ne blogiau negu vietiniai darbuotojai. Didžiausias dalykas, kurį davė ši praktika, buvo paaugintas pasitikėjimas savimi ir patvirtinimas, kad gali įsitvirtinti ir gyventi bei dirbti kitoje šalyje. Tiesioginės įtakos karjerai ši praktika bent jau kol kas neturėjo, bet grįžęs į gimtinę į savo darbą žvelgiau visai kitomis akimis. Parsivežiau daug naujų idėjų, kurias ketinu įgyvendinti“, – teigia R. Voronovičius.
Praktikos metu užmegzti darbiniai kontaktai išlieka vertingi ilgam ir gali būti gražus bendradarbiavimo pavyzdys tarp skirtingų šalių profesionalų. „Su Prancūzijos kolegomis pradėtą bendrą projektą tęsėme ir po mano praktikos. Galiausiai tai lėmė sugrįžimą į tą pačią laboratoriją. Šiuo metu jau kurį laiką esu Lietuvoje, bet ir toliau rašome straipsnius su kolegomis iš Prancūzijos“, – pasakoja Julija Armalytė.
Ne vienam praktikantui patirtis užsienyje leido geriau pažinti save: „Europos bioinformatikos institute turėjau galimybę dirbti mokslinį darbą, kurio metu apsisprendžiau būti techniniu specialistu, o ne mokslininku. Tai buvo vienas iš tikslų, kuriuos išsikėliau prieš ten vykdamas“, – teigia Darius Šulskus.
Atitolimas nuo artimųjų kai kuriems padeda išgryninti ir asmenines vertybes: „Per šią praktiką supratau, kokia man brangi šeima, draugai. Net po šešerių metų, prisimindama anuometinius jausmus, aiškiai suvokiu, kad esantys šalia žmonės yra brangiausias turtas“, – atvirauja gydytoja Aušra Gujytė.
Praktikantų įgytą patirtį siekiama panaudoti ir informuojant studentus apie praktiką užsienyje. Šį rudenį pirmą kartą organizuota „Savaitė su Erasmus praktikantais“. Šiuose renginiuose dalyvavo daugiau nei 100 praktikos užsienyje galimybėmis besidominčių studentų, o savo patirtimi dalijosi 22 ERASMUS praktiką jau atlikę studentai. Džiugu, kad praktikantų patirtis įvairi, todėl studentai galėjo gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Planuojama tokius renginius organizuoti ir ateityje, t. y. dukart per metus.
Skaitykite kitus ERASMUS praktiką atlikusių studentų atsiliepimus ir patarimus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!