Lapkričio 12-15 dienomis Vengrijoje, Pečo (Pécs) mieste vyko teisės studentų seminaras Europos Sąjungos konstitucinės teisės tema. Tai tęstinis projektas, kurį prieš penkerius metus inicijavo Kiolno ir Lodzės universitetų teisės fakultetų studentai ir dėstytojai. Vėliau šio projekto partneriais tapo Pečo ir Vilniaus universitetai.
Šių metų seminaro tema buvo „Įvairių lygmenų konstitucionalizmas Europos Sąjungoje“ (Multilevel Constitutionalism in the EU). Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto delegacija šiame studentų seminare dalyvavo jau trečią kartą. Šiais metais į seminarą važiavo VU TF penkto kurso studentė Živilė Kičaitė bei ketvirtakursės Miglė Dereškevičiūtė ir Simona Tolušytė. Studentes lydėjo doc. dr. Vaidotas A. Vaičaitis, nuolatinis šio projekto koordinatorius.
Seminaro metu studentai iš Pečo, Lodzės, Kiolno, Novi Sado bei Vilniaus universitetų skaitė pranešimus bei diskutavo aktualiomis Europos Sąjungos konstitucinės teisės temomis, paliesdami ir šios teisės poveikio nacionalinėms sistemoms aspektus.
VU Teisės fakulteto studentės savuose pranešimuose nagrinėjo opius klausimus, kurie iškyla dėl Europos Sąjungos teisės įtakos Lietuvos teisei. Penktakursė Živilė Kičaitė kalbėjo apie Lietuvos Konstitucijos bei ES pirminės teisės santykį, mėgindama standartinę teisės šaltinių hierarchinę struktūrą pavaizduoti kaip kelių lygių pliuralistinę sistemą. Įvairių ES valstybių narių egzistuojantis skirtingas požiūris į nacionalinės ir ES teisės santykį išprovokavo nemažai diskusijų. Konstitucinius klausimus seminaro metu kėlė ir Miglė Dereškevičiūtė, pasisakiusi apie LR Konstitucinio teismo kreipimąsi į Europos Teisingumo Teismą dėl preliminaraus nutarimo vadinamojoje „elektros byloje“. Tuo tarpu Simona Tolušytė nagrinėjo Lietuvos teismų aktyvumą taikant bei interpretuojant Europos Bendrijų ir Europos Sąjungos teisę bei teikė apibendrinimus šiuo klausimu.
Smagu pasidžiaugti, jog projektas kiekvienais metais tampa vis kokybiškesnis, o taip pat plečia ir savo dalyvių skaičių. Šiais metais prie jo prisijungė Novi Sado universitetas, kurio atstovų pranešimas apie Europos žmogaus teisių standartų įtaką Serbijos konstitucinei sistemai sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo.
Po seminaro grįžę Vilniaus universiteto atstovai buvo puikiai nusiteikę, džiaugėsi turėję galimybę sudalyvauti tokiame daugiakultūriniame renginyje, užmegzti naujų pažinčių bei pagilinti savo žinias. Mielai nustebino ir rūpestingas bei šiltas seminaro šeimininkų priėmimas, žinoma, taip pat puikiai parengta pažintinė bei socialinė renginio dalys. Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto dekanatui ir administracijai už suteiktą galimybę dalyvauti šiame seminare.
Komentarų nėra. Būk pirmas!