Europos Komisija toliau rems „Arqus“ plėtoti savo, kaip visapusiško Europos universiteto, veiklą. Paskelbęs atnaujintą „Arqus“ misijos deklaraciją ateinantiems 10 metų, kovo mėnesį „Arqus“ pateikė paraišką gauti paramą iš programos „Erasmus +“ 2022–2026 metų darbo planui. Europos Komisija paskelbė konkurso rezultatus, kurie rodo, kad konkursas „Arqus“ aljansui buvo sėkmingas.
Europos universitetų aljansas „Arqus“ džiaugiasi galėdamas pranešti, kad Europos Komisija patvirtino „Arqus“ pasiūlymą dėl ateinančių ketverių metų aljanso darbo plano ir skyrė jam maksimalų 14,4 mln. eurų biudžetą. „Arqus“ aljansas yra vienas iš 16 aljansų, atrinktų šiame konkurse, vykstančiame nuo 2019 m., kurio tikslas remti pirmųjų Europos universitetų plėtrą. Be to, bus finansuojami 4 nauji aljansai, kurie prisijungs prie jau veikiančių aljansų, atrinktų pagal Europos Komisijos Europos universitetų iniciatyvą.
2022–2026 m. darbo planas, kurį „Arqus“ pasiūlė pagal šį kvietimą, yra 2019 m. inicijuoto „Arqus“ Europos universitetų aljanso tęsinys. „Arqus“ aljansui priklauso Granados, Graco, Leipcigo, Liono 1, Minjo, Paduvos, Vilniaus ir Vroclavo universitetai. Jo vizija 2032 metams – tai žvelgiantis į ateitį, atviras, integruotas, mokslinius tyrimus plačiai vykdantis Europos universitetas, kuriantis transformuojančią kompetenciją su visais ir visiems.
Europos Komisija labai teigiamai įvertino „Arqus“ pasiūlymą dėl antrojo etapo, pabrėždama, kad šis naujas etapas aiškiai grindžiamas rezultatais ir instituciniu bendradarbiavimu, kurie buvo pasiekti ilgalaikės partnerystės ir pradinio bandomojo etapo metu. Be to, vertintojas pažymėjo, kad numatytos naujos iniciatyvos yra patikimos ir sudaro realias galimybes toliau stiprinti partnerių bendradarbiavimą studentų, dėstytojų ir visų darbuotojų labui. Be to, vertinime pabrėžiama, kad tikslai ir veiksmai yra labai svarbūs ir gerai identifikuoja „pagrindines Europos aukštojo mokslo problemas ir svarbius visuomenės iššūkius“.
2022–2026 m. darbo plane, atrinktame Europos Komisijos paramai pagal programą „Erasmus +“, daugiausia dėmesio skiriama dviem sritims: išplėsti ir institucionalizuoti bandomuosius veiksmus, įgyvendintus „Arqus“ per pirmuosius trejus metus (tokius kaip nemokamas darbuotojų ir studentų judumas tarp visų aljanso universitetų, bendri studentų ir darbuotojų kvalifikacijos kėlimo pasiūlymai arba dalijimasis ištekliais), bei plėtoti naujus novatoriškus veiksmus, siekiant tapti visapusišku Europos universitetu.
Ateinančius ketverius metus „Arqus“ daugiau dėmesio skirs bendruomenėms, skatindamas studentų ir darbuotojų įsitraukimą per tris atskiras iniciatyvas:
- „Arqus gyvoji laboratorija“, kuri generuos novatoriškus atsakymus trijose pagrindinėse ir tarpusavyje susijusiose XXI a. prioritetinėse srityse: klimato kaitos ir darnaus vystymosi, dirbtinio intelekto ir skaitmeninės transformacijos, Europos tapatybės ir paveldo.
- „Arqus praktinės veiklos bendruomenės“ spręs su konkrečiomis sritimis susijusias problemas, su kuriomis susiduria darbuotojai bei akademinis personalas.
- „Arqus studentų Agora“ bus dinamiška studentų bendrai kuriamų iniciatyvų sistema.
„Arqus“ siekia pažangos kuriant bendrus lanksčius mokymosi būdus, novatorišką mokymą, tobulinant pradedančiųjų tyrėjų patirtį ir siekiant sinergijos su vietos ekosistemomis. Jis skatins tris tarpsektorinius veiksnius: tradicines ir naujoviškas judumo formas visiems; įtrauktį ir įvairovę; daugiakalbystę ir tarpkultūrinę kompetenciją demokratinei kultūrai.
Šioms užduotims atlikti „Arqus“ sukurs bendrą skaitmeninę aplinką bendradarbiavimui, bendrą virtualią mokymosi ir mokymo platformą, skaitmenines priemones, skirtas federacinei skaitmeninei tapatybei ir saugiam sertifikavimui.
Kitas svarbus šio naujo etapo bruožas – įsteigtas Talentų ir inovacijų fondas, kurio tikslas – pritraukti puikius studentus (ypatingą dėmesį skiriant studentams iš pažeidžiamos aplinkos, įskaitant nuo karo Ukrainoje nukentėjusius asmenis), suteikti pradinį finansavimą nedidelėms iniciatyvoms „iš apačios į viršų“ ir išbandyti naujas judumo formas. Galiausiai „Arqus“ įsteigs plėtros padalinį, kuris palengvins duomenimis ir įrodymais grindžiamos analizės atlikimą, kad būtų galima strategiškai planuoti paties aljanso bei apskritai Europos universitetų iniciatyvos ateitį.
Komentarų: 1
2022-08-02 22:57
ArvydasPagyvensim pamatysim.Bet labai abejotina.Labiau primena peili po kaklu nedideliems nacionaliniams universitetams,tame tarpe ir VU.Gerais norais…… kelias i pragara,kad tik neatsidurt tenai.Galgi ne,bet abejotina.