Spalio 18 d. Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete (KomF) įvyko Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje (EPIB) surengtas susitikimas – diskusija, skirta sužinoti, kaip reikėtų skatinti jaunimo aktyvumą, komunikaciją, domėjimąsi politiniu gyvenimu.
Tai jau penkioliktasis susitikimas Lietuvoje. Nuo pavasario visoje šalyje vykdomos EPIB kampanijos „ES karta“ susitikimai sutraukė nemažą būrį jaunuolių. Susitikime dalyvavo KomF studentai, kurie norėjo pareikšti savo nuomonę jaunimo aktyvumo įvairiuose rinkimuose, domėjimosi politika, Europos Parlamentu (EP), tos pačios institucijos komunikacijos su jaunimu klausimais.
Susitikime studentai žaidė žaidimą – išsiaiškino pagrindinius EP priimamus teisės aktus, reglamentus, taip pat prisiminė pagrindinius faktus apie EP ir šiandienines realijas.
EPIB vadovė Dalia Jakaitė dalyviams papasakojo apie EP galias, jo istoriją, komunikacijos prioritetus, kryptis ir ypatumus, supažindino su pagrindinėmis nebalsavimo rinkimuose priežastimis Lietuvoje pagal 2008 m. Eurobarometro duomenis.
Prakalbusi apie kliūtis Europos Sąjungos reikalams nušviesti, ji išreiškė nusivylimą valdžioje vyraujančiu „atpirkimo ožio“ sindromu, esą „Briuselis nusprendė, Briuselis padarė tą ir aną“. „Pats Briuselis nesprendžia, sprendžia Europos Parlamentas“, – patikslino D. Jakaitė. Darbo grupėse studentai išreiškė susidomėjimą EP veikla, nusivylimą mažu jaunų žmonių balsavimo aktyvumu įvairiuose rinkimuose. Taip pat susitikimo dalyviai pasiūlė, kaip pritraukti daugiau jaunų žmonių balsuoti: darbo grupėse buvo parengti reklaminiai, balsuoti skatinantys projektai, kurie buvo pristatyti visiems diskusijos dalyviams.
„Komunikacijos fakulteto studentai – profesionalai. Jauti, kad esi tarp kolegų“, – džiaugėsi EPIB vadovė D. Jakaitė ir įvardijo pastebėtas vykusių susitikimų tendencijas: jaunimas mąsto panašiai ir galvoja, kad svarbiausia komunikacija – su kitais jaunais žmonėmis jaunimo aktyvumo, pilietiškumo temomis.
Labai svarbu kalbėti jaunimo aktyvumo rinkimuose, pilietiškumo skatinimo temomis, kadangi tai gali duoti svarių rezultatų rinkimų metu, nesvarbu, kokie jie būtų: Seimo, Europos Parlamento, Prezidento ar savivaldybių.
Komentarų nėra. Būk pirmas!