Rugpjūčio 16 d. Vilniaus universitete (VU) įvyko finalinis Europos vasaros akademijos renginys. Jame programos dalyvius sveikino VU rektorius Rimvydas Petrauskas ir Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonnas. Abiem garbės svečiams buvo pristatyti akademijos darbo grupėse pasiekti rezultatai.
„Europos vasaros akademija – turininga programa, suburianti akademinį jaunimą iš skirtingų šalių ir kultūrų. Čia kylančiose akademinėse diskusijose sprendžiami visuomenei aktualūs politiniai ir pilietiniai klausimai, programos dalyviai dalijasi mokslinėmis žiniomis, keičiasi patirtimi. Tai – didelė vertybė šiais greitų naujienų ir socialinių tinklų laikais“, – teigia prof. R. Petrauskas.
Pasak jo, itin svarbu pasinaudoti proga ir stiprinti Vilniaus kaip ateities demokratinių diskusijų centro vaidmenį. Šiandien tai turi didelę reikšmę ne tik mūsų regione, bet ir visoje Europoje, patiriančioje novatoriškų idėjų, perspektyvų ir impulsų poreikį.
Europos vasaros akademijoje susitiko žmonės iš šešių šalių. Baigiamąjį renginio žodį tarusi Vokietijos akademinių stipendijų fondo generalinė sekretorė dr. Anette Julius džiaugėsi dalyvių gausa, palaikančia akademinių mainų dvasią. Vokietijos ambasadorius M. Sonnas taip pat pabrėžė šių tarptautinių susitikimų politinę svarbą.
Renginio dalyviai savo įžvalgomis dalijosi keturiose tarptautinėse ir tarpdisciplininėse darbo grupėse. Pirmoji nagrinėjo Tarptautinio karinio tribunolo Niurnberge 1945–1946 m. veikimo principus ir šio modelio įtaką Putino sukelto karo Ukrainoje vertinimui. Antroji darbo grupė susitelkė ties dirbtinio intelekto poveikiu politinėms jėgoms ir jo reikšme totalitarinėse valstybėse.
Trečioji grupė kalbėjo apie itin aktualią ir per pastarąjį pusmetį neatpažįstamai pasikeitusią gyvenimo sąlygų ir būsto situaciją čia, Vilniuje. Ketvirtoji darbo grupė dėmesį sutelkė ties istorine atmintimi: Antrojo pasaulinio karo įvykiais, politiniais naratyvais ir jų poveikiu propagandai.
Europos vasaros akademiją (European Summer Academy) organizuoja Vokietijos akademinių stipendijų fondas (Studienstiftung des deutschen Volkes), siekdamas užmegzti dialogą su užsienio studentais įvairiais šiuolaikinės Vidurio ir Rytų Europos klausimais. Šios vasaros akademijos bendradarbiavimo partneriai – Vilniaus universitetas ir Europos humanitarinis universitetas.
Vokietijos akademinių stipendijų fondas skiria stipendijas išskirtinai gabiems studentams ir doktorantams iš Vokietijos arba studijuojantiems akredituotose aukštojo išsilavinimo programose ir institucijose Vokietijoje. Šiuo metu fondas remia apie 12 900 studentų ir 1 100 doktorantų skirdamas stipendijas, taip pat siūlo įvairias akademines programas, tokias kaip vasaros stovykla, konferencijos doktorantams ir seminarai.
Komentarų: 3
2022-08-20 11:02
ArvydasKur ilenda Vokietija,ten nieko gero nelauk.
2022-08-22 08:42
Tirštas vakuumasTaigi, ,,demokratinės diskusijos”. Pabandyk išreikšti savo nuomonę apie lytinius iškrypėlius ar apie Vinco Kapsuko universiteto vykdomą antitautinę, antivalstybinę politiką ir suprasi, kiek praktiškai mes turime galimybių demokratinei diskusijai.
2022-08-24 22:13
ArvydasKaip su ES skepticizmo toleravimu ir diskusiju del ES galimo subyrejimo ir Lietuvos galimo nebebuvimo ES,tam pasirengimo.