
Balandžio 5 d., 57-osios Fiziko dienos (FiDi) metu, vyko Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto jaunųjų fizikų mokyklos „Fotonas“ absolventų šventė.
VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas kalbėdamas renginyje pažymėjo, kad „Fotono“ mokykla yra puiki proga eiti į gilesnį mokslo pasaulį. Gimnazistams ir gimnazistėms jis linkėjo sugrįžti į universitetą ir studijuoti.
„Fizika – tai ypač svarbi ir plati sritis, šiandien ji labai reikalinga: nuo verslo iki akademijos – visi nori fizikų. Konkurencija dėl žmonių ir dėl protų yra milžiniška, o fizikai Lietuvoje ir pasaulyje kuria sėkmės istorijas“, – pabrėžė jis.
„Fotono“ mokyklos vadovė doc. Edita Palaimienė džiaugėsi, kad mokinių „Fotone“ kasmet vis daugėja.
„Bendruomenė vienija fizikos mėgėjus jau šeštą dešimtmetį. Nuo savo ištakų Šiauliuose iki naujos pradžios Vilniuje 2021-aisiais mokyklos veikla – tai ne tik žinių sklaida, bet ir vertybės, draugystė, bendraminčių palaikymas ir nuolatinis smalsumo skatinimas“, – sakė ji.
„Į Saulėtekį šiandien susirinko jaunieji fizikai ir fizikės iš visos Lietuvos. Dviguba šventė ir gera proga džiaugtis fizikų puoselėjamomis tradicijomis“, – kalbėjo VU Fizikos fakulteto dekanas prof. Aidas Matijošius.
Renginio dalyviai turėjo progą aplankyti didžiausią Baltijos šalyse studentų šventę FiDi, susipažinti su legendiniu Dinu Zauru. Saulėtekyje veikė Fiziko dienos atrakcionų parkas „Fizlendas“. Visų susirinkusiųjų laukė lazerių kambarys, karuselė, gigantiškas svertas ir kitos veiklos bei pramogos.
57-osios FiDi pirmininkas, VU Fizikos fakulteto studentas Dionizas Zizas džiaugėsi, kad „Fotono“ šventė jau ne pirmus metus vyksta per Fiziko dieną.
„Tai puiki proga moksleiviams ir moksleivėms iš arti susipažinti su begaliniu fizikų ir fizikių bendruomenės išradingumu, entuziazmu ir švelniu trenktumu“, – kalbėjo jis.
Pasak „Fotono“ mokyklos vadovės, per daugiau nei pusę amžiaus šią mokyklą baigė daugiau nei 17 tūkst. mokinių. Kasmet jos veiklose dalyvauja šimtai talentingų moksleivių iš visos Lietuvos ir daugiau nei šimtas fizikos mokytojų.
„Tai ne tik skaičiai – tūkstančiai istorijų, išsipildžiusių svajonių ir užaugintų talentų, kurie šiandien prisideda prie mokslo, technologijų ir švietimo plėtros ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje“, – sakė doc. E. Palaimienė.
Pirmosios „Fotono“ laidos absolventė doc. Violeta Šlekienė, šios mokyklos baigimo diplomą atsiėmusi 1975 m., ilgus metus inicijavo jaunųjų fizikų mokyklos veiklas.
„Prieš daugelį metų, kai buvau viena iš pirmųjų „Fotono“ mokinių, niekas tiksliai nežinojo, į ką visa tai išaugs. Buvo idėja suburti smalsius, ieškančius, fiziką mėgstančius jaunus žmones, begalinė trauka žinioms ir kažkokia ypatinga šviesa, kuri degė kiekvieno fotoniečio akyse, – pasakojo ji.
„Linkime, kad „Fotonas“ gyvuotų dar ilgai, kad kiekviena nauja laida atrastų savo kvantinį šuolį, savo entropijos tvarką, savo šviesos greitį ir kad, nepaisant visko, visada rastų grįžimo tašką – tą mažą, šiltą šviesulį, kuris vadinasi „Fotonas“, – pridūrė doc. V. Šlekienė.
Šiemet mokyklos baigimo pažymėjimai įteikti pirmajai VU Fizikos fakultete užaugusiai fotoniečių laidai. Jaunųjų fizikų mokykloje „Fotonas“ žinias gilina 7–12 kl. moksleiviai ir moksleivės. Šią neformalaus ugdymo inciatyvą jau ketvirtus metus vykdo VU Fizikos fakultetas. Bendruomenės entuziazmu paremta mokykla vienija įvairius Fizikos fakulteto narius – į organizuojamas veiklas įsitraukia mokslininkai, dėstytojai, studentai, neakademinis personalas bei mokytojai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!