Pigios energijos gavyba ir efektyvus panaudojimas – vienas svarbiausių ekonomikos iššūkių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Natūralu, kad fizikai tampa aktyviausiais žaidėjais energetikos aikštelėje. Ypač daug vilčių siejama su atsinaujinančios energetikos plėtra. Būtent šiems lūkesčiams įgyvendinti Vilniaus universiteto Fizikos fakultetas siūlo energetikos fizikos studijų programą.
Šios programos ketvirtakursis Ignas Gaižiūnas į ją stojo neatsitiktinai. Tuo metu, kai vaikinas rinkosi būsimą gyvenimo kelią, visuomenėje buvo aktualūs energetikos klausimai. Ignas jau domėjosi šia sritimi ir puikiai suprato, kad ateityje mūsų visuomenė taps dar labiau priklausoma nuo elektros energijos. Todėl jam buvo aišku, kad studijos šioje srityje yra labai perspektyvios.
Ignas mano, kad Vilniaus universitetas – vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, galinti pasiūlyti tokio profilio energetikos studijas: ir orientuotas į fizikinius energijos gamybos procesus, ir gana plačias savo turiniu.
Papasakok apie savo studijas – kuo jos įdomios?
Galimybės studijuojant šią programą ir apskritai fiziką iš tiesų yra labai plačios. Nepriklausomai nuo studijų programos studentas gali rinktis atlikti tyrimus ir baigiamąjį darbą bet kurioje iš fizikos krypčių, vykdomų fakultete. Profesinės veiklos kelias baigus studijas irgi yra be galo platus. Šios studijos tuo ir žavios.
Praktikos kiekis priklauso nuo paties studento. Studijų programos plane praktikos numatyta mažai, tačiau lieka labai daug vietos paties studento iniciatyvai. Studentai patys gali susirasti valstybines ar privačias įmones, kuriose nori atlikti praktiką, ir labai paprastai bei greitai suderinti praktikos klausimus. Nemažai kolegų pasinaudojo šia galimybe ir atliko praktikas įvairiose institucijose, o paskui sėkmingai įsidarbino jose baigę studijas ar dar studijuodami.
Ką gali pasakyti apie studentišką gyvenimą VU, ką gali patarti jaunesniajai kartai?
Manau, kad fizikų gyvenimas yra toks, koks ir visų žmonių – labai įvairus. Kiekvienas čia studijuojantis žmogus eina savo keliu ir užsiima jam svarbiomis ir įdomiomis veiklomis.
Iš visų veiklų Vilniaus universitete labiausiai derėtų išskirti darbą Studentų atstovybėje (VU SA). Galimybė prisidėti prie jos vykdomų iniciatyvų tikrai yra puiki proga praplėsti savo bendrąsias kompetencijas, geriau pažinti universitetą ir jį keisti. Taip pat turime kasmet organizuojamas Fizikų dienas. Išskirčiau dar galimybes dalyvauti VU Jaunųjų energetikų klubo (VU JEK) veikloje.
VU JEK yra išskirtinė platforma energetikos fizikos ir visiems universiteto studentams dar labiau pagilinti savo supratimą apie energetiką. Klubas nuolatos organizuoja įvairias su energetika susijusias paskaitas ir renginius, yra įkūręs Energetikos muziejų Antalieptėje. Galima teigti, kad šios paskaitos studentams suteikia daugiau išmanymo apie energetiką, praplečia akiratį labiau negu pačios studijos. Papildoma veikla ir galimybės būti daugiau negu studentu leidžia puikiai jaustis šiame universitete.
Studentiškas gyvenimas nuo mokyklinio skiriasi tuo, kad tampame patys už jį visiškai atsakingi. Todėl kviečiu būsimuosius studentus drąsiai prisiimti šią atsakomybę ir nepamiršti, kad savo ateitį kuriate patys. Nuo rudens pradėjus studijas patariu smarkiai neišsigąsti ir nenustebti, kad visiškai pasikeis jūsų mokymosi ir dienos režimas. Siūlau aktyviai dalyvauti kitose veiklose, kurios nėra studijų dalis: studentiškose organizacijose, praktikose įmonėse, mokslinėje veikloje, meno kolektyvuose ir pan. Tikrai verta pasinaudoti galimybėmis, kurias teikia universitetas: sporto sale, moderniausia biblioteka Lietuvoje, kuri veikia visą parą, akademiniu, karjeros bei psichologiniu konsultavimu ir daug kitų dalykų.
Tuoj savo rankose laikysi bakalauro diplomą. Ką labiausiai vertini iš studijų Vilniaus universitete? Kokią patirtį labiausiai brangini?
Labiausiai vertinu tai, ką šiame universitete gavau greta studijų: mokslinę veiklą ir darbą studentiškose organizacijose. Visada stengiausi savo studijavimą praturtinti papildomomis veiklomis, galinčiomis išplėsti pažinimo ribas. Manau, kad šie du aspektai yra tai, kas man ateityje leis pasiekti užsibrėžtų tikslų ir sėkmingai eiti savo keliu.
Noriu pakviesti visus įstojusius į Vilniaus universitetą įsitraukti į mokslines bei studentiškas veiklas.
Ar žinai, ką veiksi baigęs studijas, kokie tavo ateities planai?
Baigęs šias studijas pirmiausia būsiu fizikas ir tik tada energetikos fizikas. Diplomas tėra įgūdžių ir kompetencijų, kurias gavai studijų laikotarpiu, liudijimas, o ką darysi su šiais įgūdžiais – tavo asmeninis reikalas. Todėl mano kurso draugų ir pažįstamų absolventų keliai yra labai įvairūs ir jie gyvenime labai įvairiai pritaiko įgytus gebėjimus.
Šiuo metu planuoju studijuoti magistrantūroje ir dirbti vienoje aukštųjų technologijų įmonėje. Svajoju dirbti ten, kur galėčiau atrasti save ir tobulėti. Iš tiesų didelio skirtumo nebėra, nes Europos Sąjungoje atstumai yra visiškai sumažėję ir lengvai įveikiami. Reikia suprasti, kad tam tikrose srityse savo potencialą galima pasiekti tik užsienyje, nes Lietuvoje paprasčiausiai ši sritis nėra išplėtota, ir atvirkščiai, čia turime tokių sričių, kur net neverta važiuoti į užsienį. Ateityje tai ir lems mano pasirinkimus: kur man įdomiausia ir kur galiu pasiekti tai, kas man yra svarbu.
Komentarų nėra. Būk pirmas!