Kasmet vis daugiau įmonių vadovų, ypač plėtojančių aukštųjų ir informacinių technologijų verslus, ieškodami naujų darbuotojų ir partnerių kreipiasi į Vilniaus universiteto Fizikos, Matematikos ir informatikos, Chemijos ir Gamtos mokslų fakultetus.
Vilniaus universiteto Fizikos fakultetas palaiko glaudžius santykius su savo alumnais. Vytauto Vitkausko, vieno iš Fizikos fakulteto alumnų, penktąją Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną (1990 m. kovo 16-ąją) oficialiai užregistruotą bendrovę UAB INTA (Information Technologies Application) ir Fizikos fakultetą sieja ilgametis ryšys, o bendradarbiavimo sutartį VU ir INTA pasirašė prieš kelerius metus.
„Nuo pat įmonės įkūrimo pražios siekiame būti inovatyvūs ir profesionalūs informacinių technologijų taikymo srityje. Savo veiklą grindžiame fundamentaliomis mokslo, ir bene labiausiai – fizikos, žiniomis, taip pat nuostata „think different“ („mąstyk kitaip)“, – sako įmonės generalinis direktorius V. Vitkauskas.
„Protingų žmonių skaičius yra viena iš pasaulinių konstantų“, – dažnai mėgsta kartoti UAB INTA generalinis direktorius. Viena iš tokių jaunų ir protingų žmonių sankaupos vietų, jo nuomone, yra VU Fizikos fakultetas.
Besibaigiant metams buvo pasirašyta dar viena labai perspektyvi bendradarbiavimo sutartis tarp VU ir „Clear Digital World“ (CDW) klasterio (jam vadovauja Fizikos fakulteto absolventas Rimgaudas Kalvaitis).
„Klasteris – tai įmonių, mokslo ir studijų institucijų bei kitų subjektų santalka, funkcionuojanti partnerystės principu. Klasterio nariai bendradarbiauja tarpusavyje įvairiose ekonominės veiklos ir iniciatyvų srityse, siekdami padidinti ekonominį veiklos efektyvumą, dalijimąsi žiniomis, technologijų perkėlimą ir naujų produktų kūrimą“, – pasakojo jo vadovas R. Kalvaitis.
CDW jungia juridinius asmenis, kurių produktai, paslaugos ir/ar veikla yra susijusi su įvairių intelektinės nuosavybės objektų (kūrinių) kūrimu, atgaminimu, leidyba, platinimu bei apsauga Lietuvoje ir užsienyje. Visi klasterio nariai jau daugybę metų susiduria su vis didėjančiais kūrinių neteisėto panaudojimo internete mastais ir kitais jų intelektinės nuosavybės grobstymo atvejais, kurie kelia tiesioginę grėsmę verslo stabilumui ir darniam jo plėtojimui. Todėl bendras visų CDW narių interesas yra sukurti technologijas ir/ar produktus, galinčius užkirsti kelią neteisėtam intelektinės nuosavybės naudojimui skaitmeninėje erdvėje ir nukreipti vartotojų srautus į teisėto turinio platformas bei platinimo tinklus.
„Viena iš pamatinių sėkmingos klasterio veiklos sąlygų yra bendradarbiavimas su įvairiomis mokslo institucijomis, siekiant pasitelkus mokslinius tyrimus sukurti inovatyvius sprendimus klasterio narių tikslų įgyvendinimui. Vilniaus universitetas, būdamas visos Lietuvos mokslo lopšys ir flagmanas, tapo strateginiu CDW partneriu, su kuriuo planuojama atlikti daug itin svarbių darbų: nuo globalių siauros specializacijos technologinių apžvalgų iki empirinių tyrimų, mokslinių eksperimentų ir įvairių technologinių sprendimų kūrimo“, – bendradarbiavimo planus atskleidė CDW vadovas.
VU mokslininkai ir studentai mielai kviečiami pasinaudoti CDW sukurta moderniausia infrastruktūra ir atlikti studentų praktikas bei mokslinius darbus – nuo bakalauro iki daktaro disertacijų. Ypač laukiami motyvuoti kompiuterinės fizikos ir modeliavimo, telekomunikacijų fizikos ir elektronikos bei moderniųjų technologijų fizikos ir vadybos studijų programų studentai.
VU Fizikos fakultetas bendriems projektams irgi turi ką pasiūlyti – tai moderni ir nuolat atnaujinama Kompiuterinių sistemų laboratorija (vadovaujama doc. dr. Felikso Kuliešiaus).
„Mes tikime, kad kartu galime atrasti inovatyvius kelius CDW klasterio strategijos įgyvendinimo, VU mokslinio potencialo ir visos Lietuvos konkurencingumo didinimo link“, – tokia optimistiškai vieninga baigiamoji CDW ir VU atstovų nuostata išsakyta pasirašius bendradarbiavimo sutartį.
Komentarų nėra. Būk pirmas!