Naujus mokslo ir studijų metus pasitinkame optimistiškai. Nepaisant niūrokų prognozių dėl demografinių ir kitų dalykų, šiais metais į Fizikos fakultetą priėmėme tiek pat ir tokių pat puikių studentų, kaip ir pernai ar užpernai. Štai taikomosios fizikos grupėje iš 45 pirmakursių 27, t. y. 60 proc., yra šimtukininkai!
Nelaukdami, kol bus pastatytas naujasis Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro pastatas, Fizikos fakultete jau dabar instaliavome daug modernios mokslinių tyrimų įrangos. Gabiausiems studentams nebereiks vykti į užsienio laboratorijas, nes daug įdomių tyrimų jau galima atlikti gimtajame fakultete – tikėkimės, jų neprarasime.
Didelio studentų susidomėjimo susilaukė naujieji branduolinio magnetinio ir elektronų paramagnetinio rezonansų (BMR ir EPR) spektrometrai. Jie buvo instaliuoti praėjusių metų pabaigoje, o rugpjūtį jau turime „produkcijos“ – pirmąjį straipsnį aukšto reitingo žurnale „Journal of Physical Chemistry B“ (JAV).
Iš esmės atnaujinta Optikos mokomoji laboratorija, kurios įrangai išleista per ketvirtį milijono litų. Sėkmingai veikia Saulėtekio slėnio superkompiuteris, kuriame įdiegta naujausia molekulių ir vyksmų molekulių sistemose modeliavimo programinė įranga. Daugelis uždavinių glaudžiai susiję su Saulėtekyje įsikūrusio Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro darbais: miniatiūrizuotų fosfolipidinių biojutiklių, joninių skysčių, dirbtinių fotosintetinių sistemų molekulių struktūros, dinamikos ir spektrinių parametrų modeliavimas, kvantinių sužadinimų supainiojimas ir jų dinamika baltymuose bei molekulinėse nanostruktūrose, eksitonų kvantinės dinamikos modeliavimas ir valdymas molekulinėse nanostruktūrose, astrofizikinių uždavinių sprendimas.
Kartu su Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos vykdomi bendri darbai įdiegiant ir naudojant Lietuvoje naujos kartos meteorologinę sinoptinę sistemą HARMONINE. Saulėtekio slėnio superkompiuteris yra naudojamas perkoduoti Lietuvos radijo ir televizijos internetiniam videoarchyvui. Kita naujiena Kompiuterinių tinklų laboratorijoje – šalia esančių stendų, skirtų pasirengti profesiniams CCNA (Cisco Certified Network Associate) ir CCNP (Cisco Certified Networking Professional) egzaminams, įrengtas interneto paslaugų teikėjo – globaliųjų tinklų struktūros įrenginių rinkinys. Visiškai naujas elementas laboratorijoje – šiuolaikinio duomenų centro infrastruktūra.
Greta mokymų laboratorijoje įrengti stendai moksliniams tyrimams, koncentruojant dėmesį aktualiausiai dabarties temai – programuojamiems kompiuteriniams tinklams (angl. SDN – software defined networks). Į naujas patalpas persikėlė ir išsiplėtė Telekomunikacijos mokslo tyrimų centras, kuris įsteigtas kartu su „Huawei“, „Omnitel“ ir „Blue-Bridge“ bendrovėmis. Šios ir dar daugelis kitų naujienų laukia būsimųjų fizikų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!