Gamtos mokslų fakultetas šiais mokslo metais pasitiko studentus atsinaujinęs: remontuojamos arba naujai įrengtos patalpos, įsigyta nauja moderni aparatūra, kuriamos naujos erdvės. Tuo įsitikinome ir mes, vieną darganotą rudens dieną dekano kvietimu apsilankę šiame fakultete.
Vivariume – kalbų mokymo centras ir modernios laboratorijos
Pastate, įsikūrusiame Geležinio Vilko g. 29, istoriškai vadinamame Vivariumu, suremontuotos patalpos dar kvepia dažais, tačiau čia jau intensyviai mokosi Gamtos mokslų ir Medicinos fakultetų studentai. Vivariume įsikūrė vadinamasis „užsieniečių blokas“ – dvi moderniai įrengtos auditorijos ir dėstytojų kambarys, skirti GMF studentams mokytis užsienio kalbų. Šioms studijoms fakultetas skiria nemažai dėmesio – dekanas įsitikinęs, kad šiuolaikinis studentas turi mokėti bent dvi užsienio kalbas. Patalpos suremontuotos Gamtos mokslų fakulteto lėšomis. Iki naujųjų metų šiame pastate planuojama įrengti modernias, šiuolaikiška įranga aprūpintas mokomąsias laboratorijas. Ten galės dirbti genetikai, molekulinės biologijos specialistai, mikrobiologai ir ekologai.
Keletas modernių laboratorijų jau dabar čia įsikūrusios – tai Botanikos ir genetikos katedrai priklausantis Žmogaus genomo tyrimų centras, DNR tyrimų laboratorija, Genetinės analizės laboratorija. Čia dirba genetikai ir medikai, magistrantai ir doktorantai, atliekami studentų moksliniai darbai. Laboratorijos aprūpintos pačia naujausia įranga.
Šiame pastate dar bus įrengta daugiau mokomųjų laboratorijų, sutvarkyta ventiliacijos sistema, o po atviru dangumi esantys laiptai, vinguriuojantys iš vidinio fakulteto kiemelio į Vivariumą, bus uždengti stogeliu.
„Per paskutinius 3–4 metus iš struktūrinių fondų vien į įrangą investuota apie 10 mln. litų. Projektai – pagrindiniai atsinaujinimo šaltiniai. Savos lėšos sudaro tik mažą dalį“, – sako dekanas.
Mokslui ir studijoms – verslo parama ir struktūrinių projektų lėšos
Dideli atnaujinimo darbai atlikti ir pačiame fakulteto pastate. Ne tik suremontuotos auditorijos, laboratorijos, bet ir įkurtos bei atidarytos naujos. Štai rugpjūčio mėnesį duris atvėrė modernios Fiziologijos ir Biofizikos mokomosios laboratorijos, kurioms įranga ir baldai nupirkti iš struktūrinio projekto „Biotefa“ lėšų. Dekanas rodo vibrostalą, kurio kiekviena koja pripučiama oro pagalve ir taip amortizuojama vibracija. „Kai Didžiojoje auloje, esančioje trečiame aukšte, vyksta šokių repeticijos – viskas juda, o turint tokią įrangą gali daryti eksperimentus“, – sako dekanas. Būsimiems neuromokslų specialistams mokytis įrengta elektroencefalografinių tyrimų patalpa, greta sumontuota galingiausia akių judesių tyrimo įranga – viskas įsigyta ir įrengta iš Jungtinio gyvybės mokslų centro finansavimo lėšų. Dekanas džiaugiasi verslo parama mokslui ir studijoms. Jau ne vienerius metus GMF remia UAB „Grida“, „Thermo Fisher Scientific Lietuva“, „Interlux“, „Labochema“, „Vildoma“.
Dideles viltis dekanas sieja su būsimu „Saulėtekio“ slėniu ir jame įsikursiančiu Jungtiniu gyvybės mokslų centru. Į jį planuojama iškelti visas GMF biologijos katedras ir Ekologijos ir aplinkotyros centrą. Senuosiuose rūmuose liks geografai ir geologai.
Grįžtamasis ryšys džiugina
Atnaujintą fakulteto infrastruktūrą negėda parodyti ir svečiams. Fakultete dažnai lankosi moksleivių delegacijos, tad jiems nauja, moderni įranga daro didelį įspūdį. „Turime sąlygas, galim bendradarbiauti ne tik su Lietuvos įmonėmis, bet ir su užsieniu. Džiugu, kad užsienyje apsigynę disertacijas mūsų absolventai grįžta pas mus skaityti paskaitų. Man glosto širdį tas grįžtamasis ryšys“, – džiaugiasi dekanas.
Buvusiose kalvių dirbtuvėse atsidarys kavinė
Fakulteto vidiniame kiemelyje esančiame pastate pavasarį turėtų atsidaryti nauja kavinė su sava virtuve. Tai ypač aktualu GMF ir MF bendruomenėms, nes šiuose fakultetuose nėra valgyklos ar kavinės. Buvusiose kalvių dirbtuvėse pagrindinius remonto darbus planuojama pradėti žiemą. „Suremontuotose patalpose įsikurs valgykla, bus socializacijos erdvė, kur studentai galės ne tik pavalgyti, bet ir bendrauti, veiks belaidžio interneto ryšys. Vasarą staliukus bus galima išnešti į lauką – atgims kiemelis“, – planais dalijasi dekanas prof. O. Rukšėnas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!