Geriausia 2018 m. dėstytoja Vilniaus universiteto Medicinos fakultete išrinkta doc. dr. Laura Nedzinskienė niekada nesitikėjo ir nelaukė pripažinimo. „Didžiausia vertybė yra dirbti su jaunais žmonėmis, galimybė ne tik juos mokyti, bet ir pačiai mokytis. Kiekvienas susitikimas su studentais man yra tikra šventė!“ – sako dėstytoja, kiekvieną paskaitą pradedanti nuo šypsenos.
Nuo „darželio vedėjos“ iki anatomijos dėstytojos
Ryški asmenybė, profesionali ir talentinga dėstytoja, savitą kūrybinę studijų aplinką kurianti Laura yra vertinama kolegų ir mylima studentų. Visada puikios nuotaikos, maloni, draugiška ir besišypsanti dėstytoja prisipažįsta: „Dievinu Vilniaus universitetą, tai mano gyvenimo Alma Mater, mano gimtieji namai. Džiaugiuosi, kad čia mokiausi, dirbu, ir tikiuosi dar ilgai dirbti.“
Išskirtinis Lauros komunikabilumas ir mokėjimas nuoširdžiai bendrauti su aplinkiniais pradėjo formuotis jau ankstyvoje vaikystėje, būtent tada ji gavo pirmąją savo pravardę – „darželio vedėja“. Mokykloje (mokėsi dabartinėje Užupio gimnazijoje) ji taip pat mėgo lyderiauti. Laurai dažnai tekdavo organizuoti renginius, skaityti pranešimus ar padėti mokytis suolo draugams, tačiau apie pedagoginę karjerą ji niekada nesvajojo. Vaikystėje mėgo žaisti gydytojo ir paciento žaidimus, gydydavo savo lėles, su džiaugsmu rūpinosi negaluojančiais artimaisiais, tačiau realus sprendimas studijuoti mediciną gimė gana spontaniškai paskutiniais vidurinės mokyklos metais.
„Šiandien man tenka garbė ir malonumas dirbti kartu su daugeliu mano jaunystės studijų dėstytojų. Gražiai sugyvenau su jais būdama studentė, puikiai sutariame ir dabar“, – teigia docentė. Pabaigusi medicinos studijas per trejus metus ji apsigynė biomedicinos mokslų disertaciją „Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimas ir jį įtakojantys veiksniai Lietuvos pataisos namuose“. „Rašydama disertaciją daug bendravau su įkalinimo vietose buvusiais žmonėmis, buvo labai sunku. Bet būtent tas iššūkių kupinas periodas užgrūdino, psichologiškai paruošė mane būsimai dėstytojos profesijai, kurios sėkmė daugiausia priklauso būtent nuo mokėjimo pritapti prie žmonių, gebėjimo ne tik su jais kalbėti, bet ir (kas kartais daug svarbiau) juos išgirsti“, – prisipažino L. Nedzinskienė.
Vėliau, dirbdama Eksperimentinės ir klinikinės medicinos institute (dabar – Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Inovatyvios medicinos centras), Higienos institute, L. Nedzinskienė skaitė socialinės politikos, epidemiologijos ir biostatistikos paskaitas Vilniaus universitete.
„Bendravimas su studentais mane žavėjo, ko gero, netikėtai pati sau suvokiau, kad toks darbas man labai mielas“, – pasakoja dėstytoja. Pastaruosius trejus metus Laura dirba Vilniaus universitete mokslo projektų vadove ir Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros docente, medicinos studijų programos studentams dėsto žmogaus anatomiją. Docentė yra įvairių mokslinių straipsnių ir konferencijų pranešimų autorė, bendraautorė, kelių tarptautinių projektų vadovė.
Svarbiausia – žmogiškumas
„Mano profesinis kelias yra labai įvairialypis, esu mokslininkė ir labai džiaugiuosi, kad dirbu dėstytoja. Medicinos fakultete iki šiol mokausi subtilaus medicinos mokymo meno, paties įdomiausio iš visų mokslų. Mokausi sudėtingiausius dalykus perteikti paprastai, kartais su humoru ir vadinamaisiais lyriniais nukrypimais“, – aiškina docentė. Savo užsiėmimuose dėstytoja pasitelkia inovatyvias priemones: žaidimus, testus, net klasikinę grožinę literatūrą. Gyvenime ji visada vadovaujasi savo disertacijos vadovo, profesoriaus, habil. dr. Algirdo Juozulyno žodžiais: „Viskas bus gerai!“ Ir nuo savęs priduria: „Svarbiausia – bet kurioje situacijoje išlikti žmogumi.“
L. Nedzinskienė yra įsitikinusi, kad Medicinos fakulteto studentai (o ypač jos studentai!) yra patys geriausi: „Jie visi yra šaunūs, maksimalistai, nepaprastai nuoširdūs, motyvuoti, mylintys savo Tėvynę ir svajojantys prisidėti prie jos sveikatos ir gerovės. Nuolat semiuosi iš jų optimizmo, mokausi žiūrėti į pasaulį plačiai atmerktomis akimis.“ Jos nuomone, būtent universiteto dėstytojai privalo rūpintis, kad studentai nenusiviltų savo idealais, kad taptų ne tik puikiais specialistais, bet ir gerais žmonėmis, visapusiškai išsilavinusiomis asmenybėmis.
Titulo nesureikšmina
Docentė neabejoja, kad kiekvienas dėstytojas turi nuolat mokytis, būti puikus pašnekovas ir nenustoti džiaugtis gyvenimu. Sveiką gyvenimo būdą propaguojanti dėstytoja sportuoja (žaidžia krepšinį, mėgsta futbolą) ir daug keliauja. Idealiausias laisvalaikis jai – su knyga. Be profesinės literatūros, ji daug skaito šiuolaikinių autorių kūrinių, mėgsta istorinius romanus, biografinius leidinius.
Geriausios dėstytojos titulo L. Nedzinskienė nesureikšmina. „Medicinos fakultete labai daug gerų dėstytojų, išskirtinių, charizmatiškų asmenybių, puikiai iškalbą įvaldžiusių oratorių, gebančių sudominti savo pranešimais ir jauną, ir seną. Matant, kaip visi stengiasi, būtų nepatogu pačiai nesistengti. Džiaugiuosi, kad šiemet buvau pastebėta būtent aš, ir ačiū visiems balsavusiems. Tokie įvertinimai įpareigoja dar labiau stengtis“, – sako docentė.
Komentarų: 1
2019-01-24 03:53
SharaVU MF tai savos kompetencijos neatitinkanti Institucija. Vaikai neruošiami, o egzaminuojant pateikiami kažkokie kvaili ir neapgalvoti testai. Šis fakultetas labai suprastėjo ir savais darbuotojais, ir suvokimu kas yra medicina. Daug baigusiųjų vaikų pakliuvę į nesavo roges. Tai tėvas liepė, tai draugai stoję. Pirmiausia blogai, jog praktikos nepažinęs ir kiek tai metų nepadirbėjęs su kitų daktarų priežiūra būdamas pirmo kurso rezidentas jau imasi gydyti (tiksliau nugydyti, nes pas jus esama ir profesorių nesugebančių dirgti savoje srityje. Tokie subjektai stengiasi kuo greičiau apsiginti įvairaus pobūdžio disertacijas). Mokiausi šiame fakultete, bet kas buvo prieš keturiasdešimt metų, tai ne dabar. Mokiausi Kineziterapiją. Studijos labai prastos. Te VU MF išnyksta kaip mokymo institucija.