Siekiant stiprinti ryšius tarp mokslininkų iš Ispanijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos, įkurta „ACEBaltic“ asociacija. Jos valdybos nariu tapo Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto mokslininkas dr. Carlosas Viscasillasas Vazquezas.
„Baltijos šalyse dirbantys mokslininkai iš Ispanijos susivienijo. Oficialus „ACEBaltic“ įkūrimo renginys, steigiamasis suvažiavimas, įvyko Taline, Estijos mokslų akademijoje. Jame dalyvavo visų Baltijos šalių Mokslo tarybų atstovai, Ispanijos Karalystės ambasadoriai, Ispanijos vyriausybės atstovai, kiti svečiai. Renginio metu vyko diskusija apie tyrėjų iš užsienio, įskaitant Ispanijos, įsitraukimą į Baltijos šalių mokslo ekosistemą, apie jaunųjų tyrėjų tarptautinio mobilumo galimybes ir lyčių pusiausvyrą gamtos moksluose“, – pasakojo dr. C. Viscasillasas Vazquezas.
Renginio metu atidaryta paroda, pristatanti moterų astronomių pasiekimus. Panašią parodą praėjusiais metais Vilniaus universitete pristatė Ispanijos astronautė ir molekulinės vėžio biologijos tyrėja dr. Sara García Alonso. Šiemet Taline sveikinimo žodį parodos atidaryme tarė VU Fizikos fakulteto profesorė, Tarptautinės astronomų sąjungos viceprezidentė prof. Gražina Tautvaišienė.
„ACEBaltic“ ateinančiais metais planuoja žymių Ispanijos mokslininkų susitikimus, parodas, kursus, kitus renginius, tarp kurių ir forumas, skirtas skatinti šalių mokslinį bendradarbiavimą bei Tarptautinės moterų ir mergaičių mokslo dienos minėjimas. Organizacijos steigiamasis suvažiavimas įvyko gruodžio 14 d. Šiuo metu Estijoje mokslinį darbą dirba 22 Ispanijos mokslininkai, Lietuvoje – 9, Latvijoje – 4.
Mokslo tarptautiškumo didinimas yra svarbus aspektas visose Baltijos regiono šalyse. VU Fizikos fakultete tarptautiškiausiai mokslinei grupei vadovauja prof. Gražina Tautvaišienė. Joje kartu su lietuviais darbuojasi tyrėjai iš penkių pasaulio šalių: du iš Ukrainos, du iš Indijos, ir po vieną iš Austrijos, Ispanijos ir Kroatijos. Vykdomas bendradarbiavimas su beveik 1000 tyrėjų iš užsienio šalių, vykdant tokius tarptautinius projektus kaip „Gaia-ESO Spectroscopic Survey“, „Europlanet 2024 Research Infrastructure“, „4MOST“, „HRMOS“, „WEAVE“ ir kitus, prie kurių prisijungti kviečiami ir Fizikos fakulteto studentai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!