Šiandien pasirodė naujas Vilniaus universiteto žurnalo „Spectrum“ numeris (Nr. 16).
Jame emigracijos padarinius nagrinėja VU MIF docentė dr. A. Maldeikienė, o šią temą papildo profesorių V. Aleknos, L. Žalimienės ir R. Lazutkos mintys apie visuomenės senėjimą. Juk daugiausia išvažiuoja darbingi 30–40 metų žmonės, tad statistikams belieka konstatuoti faktą: senų žmonių dalis Lietuvoje auga. Jau dabar mūsų mokslininkai nurodo problemas, kurias artimiausiais metais teks spręsti ne tik jiems, bet ir Vyriausybei bei socialinės politikos formuotojams. Ar valstybė pasirengusi išlaikyti senėjančią visuomenę?
Ar galima linksmai kalbėti apie mokslą? Doc. dr. Mikas Vengris pristato lazerius ir jų pritaikymą akių chirurgijoje. Šmaikštųjį mokslininką uždega jo su kolegomis atliekamas darbas ir tyrimai lazerinės akių chirurgijos srityje, bet piktina sukčių apgavystės ir žmonių mulkinimas parduodant beverčius medicinos produktus su žodžiu „lazeris“. Lengvatikiams docentas siūlo pasiskiepyti – nuo kvailumo, taip, kaip rekomenduoja prof. A. Dubietis.
Ne mažiau įdomus ir aktualus VU Biochemijos instituto dr. V. Bukelskienės kartu su bendraautoriais iš VU Fizikos fakulteto parašytas straipsnis apie bioaudinius – natūralių audinių pakaitalą.
VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto mokslininkai tikisi, kad išsipildys Lietuvos astronomų svajonė tapti visateisiais Europos pietų observatorijos nariais. Kodėl mūsų astronomams tai yra svarbu, kokie iššūkiai laukia ir kokios atsivers galimybės, rašo TFAI direktorė prof. G. Tautvaišienė.
Ne vienas alumnas su malonumu skaitydamas prisimins diskotekas, vykusias universitete 8-ajame dešimtmetyje. Straipsnio autorė B. Kuklytė kviečia skaitytojus pasidalyti prisiminimais apie popaskaitinį VU gyvenimą sovietmečiu – galbūt ateityje Jums galėsime pateikti naujų istorijų.
Supažindiname Jus su VU muziejaus eksponatais – Trečiojo Lietuvos Statuto pirmųjų dviejų leidimų (1588 ir 1614 m.) egzemplioriais – ir VU vaistinės biblioteka tais laikais, kai ji buvo prižiūrima jėzuitų – be savo tiesioginės funkcijos, vaistinė tarnavo perteikiant naujausias chemijos ir medicinos žinias.
Apie karaimus, gyvenančius Lietuvoje, žinome daug, bet ar viską? Ar organizacijoje darbuotojų patirtas neteisingumas nedaro žalos nei darbuotojams, nei organizacijai, o paties teisingumo įgyvendinti neįmanoma, kadangi kiekvienas jį supranta kitaip? Atsakymų į šiuos klausimus ieškokite „Spectrum“ žurnale.
Malonaus skaitymo!
Komentarų: 1
2012-04-05 19:31
GintarasJei neklystu, mažiausia dvi internetines populiariausios svetaines panoro SPECTRUM straipsniu. Tai ir lygis, ir pripažinimas ir tuo pačiu mokslo populiarinimas. (čia dar vis diskutuojant su prof. Grigu)