Esate IT studentas arba IT specialistas? Pradėjote mokytis anglų kalbos ir ieškote kursų internete? O gal dėstote anglų kalbą IT studentams ar IT specialistams? Ieškote papildomos medžiagos ir nuorodų internete? Jei teigiamai atsakėte į bent vieną iš šių klausimų, internetinis mokymo(si) modulis „Anglų kalba informacinių technologijų specialistams“ yra skirtas būtent jums!
Vilniaus universiteto Užsienio kalbų institutas 2006-2008 m. dalyvavo Vilniaus verslo kolegijos koordinuojamame Leonardo da Vinci programos tarptautiniame projekte „Elektroninio mokymosi modulis – anglų kalba informacinių technologijų specialistams“ (Nr. LT/06/B/F/LA-171001). Visų projekto dalyvių – Ateities studijų instituto (Austrija), Nikosijos universiteto (Kipras), Floridos ugdymo centro, Lenkijos aukštosios verslo mokyklos Novy Sadze, Lenkijos informacinių technologijų ir vadybos universiteto, Žilinos universiteto (Slovakija) – tikslas buvo sukurti interaktyvią, paprastai naudojamą, lengvai prieinamą el. mokymosi priemonę – internetinę svetainę „Anglų kalba informacinėms technologijoms“ (https://www.english-it.eu). Tai vienerių metų kalendoriaus pagrindu sukurta mokymosi programa IT specialistams ir studentams, kurioje pateiktos aukštesnio pradinio anglų kalbos lygio (A2-B1) pamokos. Svetainės lankytojai savarankiškai gali pagerinti anglų kalbos mokymosi ir komunikacinius įgūdžius, o tai palengvins bendravimą profesinėje srityje su kitais IT specialistais, padės geriau suvokti ir pasinaudoti Europos patirtimi ir žiniomis, kadangi didžioji dalis šios medžiagos yra pateikiama anglų kalba. Svetainė suteikia galimybę tiek dėstytojams, tiek besimokantiesiems dalytis savo mokymo/mokymosi patirtimi, rūpesčiais, nuomonėmis dėl mokymosi kurso, mokymo medžiaga ir perduoti kurso autoriams savo pastabas skelbimų lentoje.
Projekto metu buvo sukurtas anglų kalbos specialiesiems poreikiams mokymo/mokymosi modulis, kurį sudaro: 365 kasdieninės minipamokos, skirtos įgūdžių lavinimui ir kalbos užduotims atlikti, 52 pažangos testai, įžanginis testas ir baigiamasis testas; nuorodos į naudingas interneto svetaines ir patarimai, kaip mokytis; pagrindinių svetainėje vartojamų žodžių internetinis žodynas su paaiškinimais visų partnerių kalbomis; skelbimų lenta (internetinis forumas) keistis idėjomis (skirtas besimokantiesiems ir dėstytojams); dėstytojams skirta spausdintina medžiaga. Visas kursas padalytas į 3 pagrindines dalis: anglų kalba IT profesionalams, komunikacijos įgūdžiai ir mokymosi įgūdžiai.
Tikimasi, kad svetaine sėkmingai pasinaudos kolegijų ir universitetų dieninių, vakarinių ir neakivaizdinių skyrių IT studentai, turintys pradinį anglų kalbos žinių lygį, kalbos dėstytojai, dirbantys su pradinio anglų kalbos žinių lygio studentais, savarankiškai besimokantieji. Svetainė turėtų duoti praktinės naudos ir tiems IT specialistams, kuriems reikia pagerinti savo anglų kalbos žinias, bet kurie dėl laiko trūkumo negali lankyti kursų, ir tiems, kurie turi pasyvų IT žodyną, bet nesugeba aktyviai vartoti kalbos. Siūlomu produktu turėtų susidomėti ir organizacijos bei įmonės, siūlančios kalbų mokymą ir kalbų kursus, suaugusiųjų mokymo centrai, profesinio mokymo centrai, įdarbinimo mokymo centrai, kalbų mokyklos. Svetainės vartotojai, kurso pabaigoje sėkmingai išlaikę egzaminą testavimo centruose, kuriuos įsteigs projekto partneriai, gaus sertifikatą. Sertifikate atsispindės galutinis visų kalbos įgūdžių įvertinimas ir rezultatai. Sertifikatas bus spausdinamas visomis partnerių kalbomis.
Projekto produktą galima naudoti ne tik Lietuvoje, bet ir visose partnerių šalyse, nes pats elektroninio mokymosi modulis ir papildoma medžiaga sukurta visomis partnerių kalbomis.
Ieva Stasiūnaitė, Užsienio kalbų instututo lektorė
Komentarų nėra. Būk pirmas!