Spalio 21 d. vykusi antroji Vilniaus universiteto (VU) inovacijų diena „INNODAY 2022“ subūrė ne tik mokslininkus iš įvairių VU laboratorijų, bet ir verslo įmonių ir valstybinių įstaigų atstovus. Pusės dienos renginys pateikė platų spektrą VU plėtojamų technologijų ir supažindino klausytojus su mokslo ir verslo bendradarbiavimo sėkmės istorijomis bei šioje srityje kylančiais iššūkiais.
Renginį atidaręs VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas pabrėžė, kad šiandien visi nori būti inovatyvūs, bet vis dar kyla klausimas, kur gimsta inovacijos ir kokios terpės reikia joms skleistis.
„Inovacijos yra smalsumo ir kūrybiškumo rezultatas, matant perspektyvas, randant nišas, smalsaujant ir generuojant idėjas, o svarbiausia, tas sugeneruotas idėjas kantriai plėtojant. Vienos sėkmingos inovacijų formulės nėra. Paprastai jos gimsta ilgai ir kantriai dirbant kabinetuose, laboratorijose ar net archyvuose ir yra aptarinėjamos mokslinėse diskusijoje. Ir tik nuėjus ilgą kelią šios idėjos būna pristatomos verslui ir visuomenei. Labai džiugu, kad mokslo ir verslo bendradarbiavimas tampa vis dažnesne praktika, iš kurios laimi visi: mokslininkai, matantys, kaip jų idėjos yra įgyvendinamos, verslininkai, galintys džiaugtis žymiai aukštesne tokių inovacijų pridėtine verte, ir visuomenė bei valstybė, kurioms galiausiai ir yra skirti šie sprendimai“, – kalbėjo rektorius.
„INNODAY 2022“ pristatytos mokslo ir verslo bendradarbiavimo bei tyrėjų verslumo sėkmės istorijos. Savo patirtį ir nueitą kelią renginyje pristatė įmonė „Nanoavionics“, dėmesys buvo skirtas inovatyviai profesinio orientavimo sistemai „Spotiself“, prie kurios vystymo prisideda ir VU mokslininkai. Mokslininkų akimis taip pat buvo pažvelgta į dialogo su verslu naudą ir kylančius iššūkius.
Renginyje buvo pristatyti ir VU mokslininkų kuriami sprendimai, skirti personalizuotai medicinai, inovacijos biokatalizės ir bioekonomikos srityse, taip pat išradimai, pagerinantys organinių saulės celių našumą, vaistų fotoaktyvaciją, palengvinantys gydytojų darbą planuojant brachiterapijos procedūras, taip pat sprendimai, padedantys optimizuoti ir prognozuoti oro transporto erdvę, taip sumažinant skrydžių vėlavimų ir atšaukimų skaičių.
Be pristatymų, renginyje vyko tinklaveika, leidusi ateities projektus aptarti mokslininkams iš skirtingų laboratorijų, o verslo įmonių atstovams suteikusi galimybę ieškoti sąlyčio taškų su VU mokslininkais.
Visus negalėjusius dalyvauti renginyje kviečiame žiūrėti renginio transliacijos vaizdo įrašą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!