Gegužės 19 d. vykusi Vilniaus universiteto (VU) inovacijų diena „INNODAY 2023“ sukvietė būrį mokslo, verslo ir viešojo sektoriaus atstovų. Renginį atidariusi VU mokslo prorektorė prof. Edita Sužiedėlienė pabrėžė universitete vykdomų mokslinių tyrimų tarpdiscipliniškumo ir kompleksiškumo, dėl kurių yra skatinamos naujos partnerystės ir gimsta inovatyvūs sprendimai, svarbą.
„Šiandieninis universitetas yra atviras partnerystėms tiek su verslu, tiek su viešuoju sektoriumi. Akademikai mezga partnerystes ir kuria sprendimus lokaliose ekosistemose, kaip miestas, arba nacionalinėse ekosistemose, kaip valstybė. Tačiau ne izoliuotos mokslo sritys ar kryptys gali atliepti šiandienos problematiką, o jų darna. Visuomenės iššūkiai sveikatos, švietimo, transporto, gynybos, komunikacijos ir kitose srityse reikalauja skirtingų disciplinų žinovų įžvalgų. VU gali didžiuotis tuo, kad moksliniai tyrimai čia vykdomi praktiškai visose srityse, todėl akademinis potencialas partnerystėms ir bendriems projektams yra milžiniškas. Tad šiandien kviečiu ne tik paklausyti pranešimų, bet ir aktyviai klausti, diskutuoti, argumentuoti ir smalsauti. Linkiu visiems įkvepiančio renginio ir, žinoma, naujų partnerysčių“, – kalbėjo prorektorė.
Renginyje dalyviai turėjo progą sužinoti, kokie MTEP (moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra) sprendimai kuriami VU laboratorijose, ir pasiklausyti verslo ir mokslo bendradarbiavimo sėkmės istorijų. Įmonė UAB „Teltonika Telemedic“ pristatė kartu su VU sukurtus medicinos prietaisus.
Optikos srities įmonė UAB „Lidaris“ ir „MATH Scientific“ prekės ženklo atstovės iliustravo VU tyrėjų smalsumą ir tikėjimą vystomomis idėjomis, leidusį įkurti sėkmingas įmones. Dėmesys buvo skirtas ir mokslininkų bendradarbiavimo su savivaldybėmis rezultatams bei didelio spektro bioorganinių junginių sintezės sprendimams, kurie VU tyrėjų komandos realizuojami užsakomaisiais moksliniais tyrimais.
„INNODAY 2023“ buvo pristatyti VU mokslininkų kuriami sprendimai, leidžiantys efektyviau ir saugiau panaudoti genų redagavimo technologiją, supažindinantys su kibernetinių sprendimų įvairove ir dirbtinio intelekto panaudojimo versle galimybėmis, skatinantys geriau suprasti audiovizualinio vertimo produktus bei darbo subtilybes ir iliustruojantys bepiločių sistemų pritaikymą tiriant bioaerozolius.
Nespėjusius prisijungti prie inovacijų dienos renginio kviečiame žiūrėti renginio transliacijos vaizdo įrašą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!