• Vilniaus universitetas
  • Apie
  • Privatumo taisyklės
  • Pranešk naujieną

VU naujienos

Iš čia kylama į žvaigždes
Meniu
  • Pradinis
  • Srautas
  • Mokslas
  • Studijos
  • Įvertinimai
  • Komentarai
  • Pokalbiai
  • Laisvalaikis

Inovacijų klubas kviečia diskutuoti apie širdies ir kraujagyslių ligų prevenciją bei gydymo būdus

Vilniaus universitetas | 2024-04-16 09:00 | Komentarų: 0
BendruomenėMokslasPokalbiaiSrautas

Balandis – sveikatos sąmoningumo mėnuo. Bundant gamtai, dažnas iš mūsų daugiau laiko leidžiame gryname ore, lengviau prisiverčiame sportuoti, o maisto prekių krepšelyje atsiranda daugiau daržovių ir vaisių. Bet ar to pakanka, norint išvengti širdies ir kraujagyslių ligų? Kokį sportą ir kokią mitybą reikėtų rinktis? Kokie gydymo metodai šioje srityje pažangiausi ir patikimiausi? Kaip prie širdies ligų sprendimo prisideda matematika?

Siekdami „Inovacijų klubo“ narius supažindinti su širdies ir kraujagyslių ligų gydymo ir prevencijos metodais, kviečiame į diskusiją „Mokslo sprendimai 360°. Širdies ir kraujagyslių ligos: nuo prevencijos iki intervencijos“.  Renginyje Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto Taikomosios matematikos instituto profesorius Konstantinas Pileckas pristatys, kaip matematika padeda gydyti širdies ligas. VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto mokslininkas dr. Rokas Šerpytis papasakos apie vykdomus širdies ir kraujagyslių ligų tyrimus. VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto mokslininkė Jūratė Zupkauskienė supažindins su prevencinėmis priemonėmis reabilitologijos srityje, skirtomis širdies ir kraujagyslių ligoms.

Diskusija vyks balandžio 26 d. 14.00 val. MS „Teams“ platformoje. Registruotis galite čia. Prisijungimo į renginį nuoroda bus atsiųsta jūsų nurodytu el. paštu likus dienai iki renginio.

Inovacijų klubas siekia praverti VU mokslininkų laboratorijų duris ne tik verslo įmonėms, bet ir visiems besidomintiems inovacijomis ir mokslo atradimais. Visus, kurie nespėjo pasiklausyti ankstesnių „Mokslo sprendimai 360°“ ciklo diskusijų, kviečiame žiūrėti vaizdo įrašus VU „Youtube“ kanale.

Daugiau informacijos apie planuojamus Inovacijų klubo renginius ir VU mokslo ir inovacijų naujienas – „Innovations@VU“ naujienlaiškyje.

Dalinkis:
  • tweet

Žymės: diskusijaInovacijų klubasJūratė ZupkauskienėKonstantinas PileckasligosmedicinaMokslo sprendimai 360Rokas Šerpytisširdies ir kraujagyslių ligos

Naujausi straipsniai

  • Naujas VU leidinys „Lietuvos dangus 2026“: nuo revoliucinių kosminių misijų iki artėjančių įvykių danguje

    2025-12-31 - Komentarų: 0
  • Kartas jungiantis medicinos mokslo židinys: Vilniaus medicinos draugija mini 220-ąsias metines

    2025-12-31 - Komentarų: 0
  • Nusikalstamo elgesio rizikos vertinimą Lietuvoje atliekančių specialistų darbo ypatumai: ką mums sako tyrimo rezultatai?

    2025-12-30 - Komentarų: 0

Susiję straipsniai

  • Kartas jungiantis medicinos mokslo židinys: Vilniaus medicinos draugija mini 220-ąsias metines

    2025-12-31 - Komentarų: 0
  • Viena tema, skirtingos perspektyvos: VU diskusijų klube – mokslininkų pokalbis apie prognozės klaidą

    2025-12-12 - Komentarų: 0
  • VU GMC kviečia į diskusijų klubą – erdvę drąsiai mąstyti ir megzti tarpdisciplininį dialogą

    2025-11-12 - Komentarų: 0

Komentarų nėra. Būk pirmas!

Komentuoti Atšaukti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.


*
*

CAPTCHA
Atkurti vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Tinklalaidės

  • Žurnalas Spectrum

    • Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

      Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

    VU ekspertai padeda suprasti

    • Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

      Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

    Knygų lentyna

    • Naujas VU leidinys „Lietuvos dangus 2026“: nuo revoliucinių kosminių misijų iki artėjančių įvykių danguje

      Naujas VU leidinys „Lietuvos dangus 2026“: nuo revoliucinių kosminių misijų iki artėjančių įvykių danguje

    • Apie
    • Privatumo taisyklės
    Visos teisės saugomos. © 2026 Vilniaus universitetas. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus sutikimą.
    Tel. (0 5) 268 7098, el. p. naujienos@cr.vu.lt