Mėsą jau galime užauginti laboratorijoje iš kelių ląstelių, o užkandžiams mėgautis baltymų šaltiniu – džiovintais svirpliais. Mokslo dėka suvokiame, jog maistas ne tik padeda organizmui apsirūpinti naudingomis medžiagomis, bet ir daro įtaką mūsų žarnyno mikrobiotai, o, tuo pačiu ir nuotaikai. Tik vis dar lieka neaišku, kaip į ateities maisto ir mitybos pokyčius reaguos mūsų organizmas: ar būsime ne tik sotūs, bet ir laimingi?
Ar ateities maistas yra laimingas maistas? Gal reikėtų dar kartą atsigręžti į savo protėvių mitybą ir įkvėpimo semtis iš ten? O gal mitybos paslapčių mus gali pamokyti mūsų kaimynai skandinavai ar vakarų europiečiai?
Šiuos ir daug kitų klausimų atsakysime Inovacijų klubo diskusijoje „Mokslo sprendimai 360°: ateities maistas ir mityba“.
Diskusijos metu mitybos srities naujoves ir patarimus pristatys Medicinos fakulteto Sveikatos mokslo instituto profesorius Rimantas Stukas, Komunikacijos fakulteto Skaitmeninių kultūrų ir komunikacijos katedros profesorius Rimvydas Laužikas papasakos apie sugrįžtančias praeities maisto ir mitybos tendencijas, o ryšį tarp žarnyno mikrobiotos ir nervų sistemos atskleis Gyvybės mokslų centro Biochemijos instituto mokslininkas dr. Aurelijus Burokas.
Susitikimas vyks balandžio 22 d. 14 val. „MS Teams“ platformoje.
Registracija į renginį. Prisijungimo į renginį nuoroda bus atsiųsta jūsų nurodytu el. paštu likus dienai iki renginio.
Inovacijų klubas siekia praverti VU mokslininkų laboratorijų duris ne tik verslo įmonėms, bet ir visiems besidomintiems inovacijomis ir mokslo atradimais. Tai jau ketvirtoji ciklo „Mokslo sprendimai 360°“ diskusija, o ankstesnius pokalbius apie 3D spausdinimą ir odontologiją, inovacijas ir iššūkius kosmetikos pramonėje bei saulės celių ir biokuro elementų naudojimą ateities energetikoje, kviečiame žiūrėti VU YouTube kanale.
Daugiau informacijos apie planuojamus Inovacijų klubo renginius ir VU mokslo ir inovacijų naujienas – „Innovations@VU“ naujienlaiškyje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!