
Teigiamą šviesos poveikį žmogui suprato dar senovės graikų ir romėnų gydytojai. Šiais laikais saulės spindulius gaudome tikėdamiesi sumažinti vitamino D trūkumą ir pagerinti nuotaiką. Be šviesos gydomųjų savybių, optikos srities mokslininkai ieško būdų, kaip skirtingų spektro ruožų spindulius pritaikyti ligų diagnostikai, beskausmiams medicininiams tyrimams ar net vaistams kurti mikrolustinėse laboratorijose. Šiandien naudojama optinė biopsija palengvina paciento mėginių paruošimą, spektroskopijoje naudojami infraraudonieji spinduliai leidžia plačiai tyrinėti ląsteles, o taikant lazerines technologijas sukurtos mikrolustinės laboratorijos spartina naujų vaistų paiešką.
Kokio tipo šviesa naudojama ligų gydymui ir diagnostikai? Kokiose medicinos srityse taikomi spektroskopijos ir netiesinės mikroskopijos tyrimų rezultatai? Kokius optinius įrankius kuria ir gali pasiūlyti Lietuvoje veikiančios verslo įmonės?
Į šiuos ir daugelį kitų klausimų atsakysime Inovacijų klubo diskusijoje „Mokslo sprendimai 360°: optiniai įrankiai ir jų taikymas medicinoje“. „Workshop of Photonics“ atstovas dr. Antanas Urbas renginyje pristatys įmonės kuriamus biomedicininio taikymo sprendimus. Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Cheminės fizikos instituto mokslininkas prof. Justinas Čeponkus paaiškins, kokias klinikinių taikymų galimybes atveria spektroskopija, o Lazerinių tyrimų centro Biofotonikos grupės tyrėjas Mykolas Mačiulis papasakos apie netiesinės mikroskopijos privalumus ir taikymus medicinoje. Renginys vyks gruodžio 9 d. 13.00 val. „MS Teams“ aplinkoje.
Prisijungimo į renginį nuoroda bus atsiųsta jūsų nurodytu el. paštu likus dienai iki renginio.
Inovacijų klubas siekia pristatyti VU mokslininkų vykdomus tyrimus ir bendradarbiavimo su verslo įmonėmis istorijas visiems smalsuoliams, besidomintiems inovacijomis ir mokslo atradimais. Tai jau septintoji „Mokslo sprendimų 360°“ ciklo diskusija, o visus, kurie nespėjo pasiklausyti ankstesnių, kviečiame žiūrėti vaizdo įrašus VU Youtube kanale:
„Mokslo sprendimai 360°: 3D spausdinimas ir odontologija“
„Mokslo sprendimai 360°: inovacijos ir iššūkiai kosmetikos pramonėje“
„Mokslo sprendimai 360°: saulės celės ir biokuro elementai ateities energetikoje“
„Mokslo sprendimai 360°: ateities maistas ir mityba“
„Mokslo sprendimai 360°: dirbtinis intelektas sumaniam transportui“
„Mokslo sprendimai 360°: dirbtinis intelektas + vaizdų atpažinimas“
Daugiau informacijos apie planuojamus Inovacijų klubo renginius ir VU mokslo ir inovacijų naujienas – „Innovations@VU“ naujienlaiškyje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!