Visų septynių Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto (VU KHF) katedrų dėstytojai šį antradienį, kovo 5 d., skaitė paskaitas Kauno „Santaros“ gimnazijoje.
Rašytojų ir herojų pėdomis – akademiškai
Lietuvių literatūros vingrybėmis mokinius domino doc. dr. Robertas Kudirka („Šeši ViniPooh avatarai“). Prof. dr. Gabija Bankauskaitė-Sereikienė paskaitoje „Balys Sruoga – juoko profesorius, ironiškasis humanistas“, sekdama itin mėgstamo Lietuvos poeto, prozininko, dramaturgo, teatrologo, literatūros ir tautosakos tyrinėtojo pėdsakais, atskleidė šios itin spalvingos asmenybės žavesį. Moksleiviai išgirdo pasakojimą apie tai, kaip šio rašytojo asmeninė charizma veikė aplinkinius, studentus, dėstytojus, kolegas ir šeimą, apie išskirtinį B. Sruogos santykį su teatru ir jausmus, patirtus rašant „Dievų mišką“.
Nekasdieniškai pažvelgti į lietuvių literatūrą skatino ir doc. dr. E. Klimaitė-Keturakienė, vaizdžiai pristatydama dar vieną ryškią literatūrinę figūrą paskaitoje „Teatras ir žaidimas Jurgio Savickio kūryboje”.
Kūrybiškumas reikalingas visuomenei
Anglų ir rusų kalbų studentams dėstanti doc. dr. Živilė Nemickienė aptarė kūrybišką vertėjo darbą paskaitoje „Profesija – vertėjas“, Germanų filologijos katedros doc. dr. Goda Rumšienė susirinkusią auditoriją domino užsienio reklamos vertimo užkulisiais paskaitoje „Reklamų vertimas: žavesys ir skurdas“.
„Manau, kad studijuojant universitete šalia dalykinių žinių ir praktinių įgūdžių įvaldymo be galo svarbūs yra čia ugdomi komunikaciniai gebėjimai ir kūrybiškumo lavinimas. O mūsų fakultetas šiuo atžvilgiu tikrai išskirtinis“, – įsitikinusi Filosofijos ir kultūros studijų katedros dėstytoja doc. dr. Aistė Urbonienė, mokinius kvietusi į paskaitą „Komunikacija ir kūrybiškumas“. Jos kolegė prof. dr. Virginija Jurėnienė istoriko požiūriu apžvelgė visuomenės raidos ypatybes XX a.
Intelektualus požiūris į finansus, verslą ir informacines technologijas
Simpsonų herojaus pono Degėlos akimis į asmeninius finansus abiturientus kvietė pažvelgti Finansų ir apskaitos katedros lektorė Lina Matusevičienė. Jos paskaitoje „Iššūkis abiturientui – asmeninių finansų valdymas“ buvo analizuojamos skolinimo galimybės ir atsiperkamumas. Verslo ekonomikos ir vadybos katedros lektorius dr. Rokas Grunda su gimnazistais diskutavo paskaitoje „Ar kurti verslą ekonominės krizės metu?“.
Informatiko profesija ir naujausiomis technologijomis besidomintiems mokiniams doc. dr. Saulius Masteika atskleidė intelektualiųjų sistemų finansų rinkose ypatybes, o doc. dr. Kęstutis Driaunys dalijosi savo asmenine patirtimi paskaitoje „Informatiko specialybė: privalumai ir trūkumai profesionalo akimis“. „Tokia profesija nuolat skatina mokytis ir tobulėti. Jei nori suspėti su technologijomis, nuolat turi atnaujinti žinias. Mano aplinkoje nėra rutinos, nes gilintis tenka į įvairias sritis“, – atviravo docentas.
Gimnazija ir VU KHF bendrauja aštuonerius metus
Kauno „Santaros“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Nijolė Beniušienė tvirtina, kad mokyklai toks artimas bendravimas su akademine bendruomene išties naudingas. „Aštuonerius metus nuo bendradarbiavimo sutarties pasirašymo mūsų mokiniai gali artimiau susipažinti su akademine aplinka, nes mus nuolat lanko VU Kauno humanitarinio fakulteto atstovai. Kaip ir reikėjo tikėtis, mokinių ir mokytojų atsiliepimai apie šitą vizitą tik geri. Dėstytojai atvyko pasiruošę, lengvai bendravo, kai kurie dėstė programinius dalykus“, – džiaugiasi N. Beniušienė.
Tokias paskaitas gimnazistams pozityviai įvertinusi profesorė dr. Virginija Jurėnienė sako, jog šis susitikimas – galimybė pažvelgti į būsimus studentus ir su jais susipažinti. „Mokinių žinios pakankamai geros, bendrauti su jais buvo įdomu, o mums – dar ir iššūkis temos esmę atskleisti per 45 minutes“, – tikino profesorė.
Toks paskaitų ciklas Kauno „Santaros“ gimnazijoje organizuojamas jau antrus metus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!