Prasidėjus mokslo metams užčiuopti VU Komunikacijos fakulteto studentų veiklos pulsą tapo labai lengva. Studentų mokslinė draugija (VU KF SMD) aktyviai organizuoja įvairius renginius: per porą mėnesių surengti trys susitikimai „Cafe Scientifique“ ir, tęsiant kino peržiūrų ciklą „Komunikacija kine“, – kino filmo seansas ir diskusija.
Apie vis didėjantį draugijos aktyvumą bene daugiausia gali pasakyti jos prezidentas Darius Verseckas, trečiakursis žurnalistikos studijų programos studentas. Būtent ant jo pečių gula kone visi draugijos susirinkimai ir veiklos organizavimas.
Draugija, palyginti su praėjusiais metais, tapo labiau pastebima ne tik Komunikacijos fakultete, bet ir Vilniuje. Gal pasidalysi sėkmės receptu?
Mūsų sėkmė – entuziastingi žmonės. Maždaug prieš metus jų beveik nebuvo, dabar – ne visada telpa į mūsų patalpas. Turbūt taip ir turėjo nutikti, nes ankstyvą pavasarį susikūrė stiprus organizacijos branduolys, kuris tiki tuo, ką darom, ir priverčia kitus patikėti mūsų idėjomis. Gali būti, kad mūsų sėkmės recepto ingredientai yra entuziazmas, tikėjimas ir laisvė daryti tai, kas mums patinka.
Jau surengėte diskusijas trijose skirtingose kavinėse ar baruose, filmo peržiūrą – knygyne, tačiau nieko – universitete. Kodėl vengiat akademinės aplinkos?
Kiekvienas SMD narys yra studentas, į diskusijas ar peržiūras susirenka irgi dažniausiai studentai. Mes visi ir taip praleidžiam daug laiko auditorijose, todėl norisi pakeisti aplinką, tačiau vis tiek gauti įdomių žinių, susijusių su studijomis. O kavinėse ar baruose – ir daug jaukiau bendrauti, dar gali ir bokalą alaus ar taurę vyno išgerti, taip ir mūsų pašnekovai turbūt labiau atsipalaiduoja. Tačiau neišsižadam universiteto sienų, tarp jų vyks konferencija, galbūt dar kas nors.
Pernai į tokias diskusijas ateidavo bent perpus mažiau žmonių nei šiais metais. Labiau reklamuojatės ar kviečiat populiaresnius moderatorius?
Turbūt abu variantai atspindi pokyčius. Tačiau tikrai ne visada kviesime tik gerai žinomus žmones, tokius kaip Gintaras Steponavičius ar Aurelijus Katkevičius, kurie šiais mokslo metais lankėsi mūsų „Cafe Scientifique“. Po truputį prisijaukiname auditoriją ir įsivažiuojame patys, todėl tikiuosi, kad pasikvietę ir mažiau žinomus žmones sutrauksime apie 50 ir daugiau žmonių auditoriją.
Kviečiame tokius moderatorius, kurie mums patiems yra įdomūs, susiję su komunikacijos ir informacijos mokslais. Mums svarbu, kad žmogus būtų ne tik savo srities ekspertas, bet ir smagiai pateiktų savo žinias. Pastaruoju metu susitikimai ir diskusijos yra ne tiek teoriniai, kiek praktiniai. Manau, kad ateityje bus įvairesnių, nes tikrai yra ir labai puikių teoretikų, su kuriais įdomu kalbėti. Taip ir patys tapsime dar labiau moksline draugija.
Kokių susitikimų galime laukti artimiausiu metu?
Planuojame, kad pratęsime su Aleksandru Matoniu pradėtą temą, žiūrėsime filmą apie karą ir aptarsime jį su žmogumi, kuris turi ką papasakoti apie karo fotografiją, karo žurnalistiką, leidybą ar viešuosius ryšius karo metu. Be to, lapkričio pabaigoje turėtų įvykti susitikimas su Stevenu Knowltonu, mokslininku iš Dublino universiteto.
Po trijų mėnesių baigsis Tavo ir visos komandos kadencija. Ar neiširs ankstyvą pavasarį suburtas stiprus draugijos branduolys?
Daug žmonių neketina toliau eiti pareigų valdyboje ar kur nors kitur, nes vieni – jau ketvirtakursiai, kiti planuoja susirasti darbus arba tiesiog skirti daugiau laiko tam, ko iki šiol nespėjo.
Bet iki kadencijos pabaigos dar yra laiko suburti naują tvirtą komandą, kuri, tikimės, ne tik mus pakeis, bet ir pranoks.
Komentarų nėra. Būk pirmas!