Mieli skaitytojai,
Šiame numeryje prof. Albinas Bagdonas savo straipsnį pavadinęs „Mažos šalies vargai dėl proto“ pataikė į „dešimtuką“ – tai t arsi šalies realijų apibūdinimas. Tačiau autorius nagrinėja ne šalies politines ar ekonomines aktualijas, o pristato kelis svarbesnius vargų dėl proto aspektus – proto (intelekto) sampratą ir matavimus, vargų dėl proto specifiką Lietuvoje.
Susimąstyti verčia ir dr. Vytauto Mizaro straipsnis apie intelektinės nuosavybės apsaugą. „Būti semiotiku yra rizikingiau, negu semiologu,“ – teigia Vilniaus universiteto A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centro profesorius Kęstutis Nastopka. Kuo jie vieni nuo kitų skiriasi, ir kodėl tokios profesoriaus išvados, sužinosite perskaitę V. Denisenko straipsnį „Humanitarinių mokslų prašalaitė“. Kas yra ekonometrija pasakoja prof. Alfredas Račkauskas, o viskas apie feroelektrikus – prof. Jūro Banio straipsnyje.
Medikams ne krizė svarbiausia – jiems rūpestį kelia šalies gyventojų mirštamumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų – nuo jų miršta apie 55 proc. visų Lietuvos gyventojų.
Archeologas Linas Girlevičius pasakoja apie Stepono Batoro universiteto prof. M.Moreliovskio, parengtą rekonstrukcinį Vilniaus planą, atvėrusį nemažai paslapčių ir hipotezių. Kodėl Vilniaus universitetui labai svarbūs šiame plane skelbiami duomenys, ko mūsų archeologai ieškojo Afganistane, kas sieja Kražių jėzuitų kolegiją ir Vilniaus universitetą, kodėl verta mokytis sanskrito, ar mėnulio fazės įtakoja augalų vystymąsi ir augimą, ar užteks Lietuvoje gėlo vandens?
Atsakymus į šiuos į dar daugelį kitų klausimų rasite mūsų žurnale. Malonaus skaitymo!
„Spectrum“ redakcija
Elektroninę žurnalo versiją rasite čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!