Baigėsi taip laukti šilti vasaros orai, prinoko obuoliai, rugsėjo pirmoji atėjo vedina naujais studentais ir naujais darbais. Studentai išėjo į gatves, reikalaudami valdžios dėmesio ir aiškios studijų finansavimo politikos, na o mokslininkai ir dėstytojai tęsia pradėtus darbus. Teisininkė doc. D. Petrylaitė atskleidžia dar vieną unikalią Lietuvos žmonių savybę. Pasirodo, mes beveik nestreikuojame ir tuo skiriamės nuo kitų Europos valstybių gyventojų. Ar į mūsų sąmonę taip giliai įaugęs paklusnumas?
Psichologai tiria stresus, kuriuos nuolat patiria universitetų dėstytojai, jų didėjantį nepasitenkinimą darbu, nuovargį dėl nesibaigiančių reformų švietimo sistemoje ir smarkiai padidėjusio darbo krūvio. Fizikai neatsilieka nuo laiko ir siūlo naują studijų programą – branduolinę fiziką, kuri gali turėti didelę reikšmę Lietuvos ekonomikai ateityje.
Ar tikrai viską žinome apie augalus, klausia profesorius J. Naujalis. Pasirodo, yra augalų, kurie tarsi išnyksta, o po kiek laiko vėl atsiranda. Ar esate girdėję apie „raganų ratus“ Dzūkijos miškuose? Ar žinote, kad pataisai – vieni archajiškiausių sausumos augalų? Per milijonus egzistavimo Žemėje metų pataisų nesunaikino nei augalėdžiai gyvūnai, nei patogeniniai grybai. Ar išsaugosime juos mes?
Koks socialinio darbo statusas Lietuvoje ir pasaulyje? Ar ši nauja ir populiari specialybė tikrai turi būti dėstoma universitetuose? Apie tai sužinosite perskaitę pokalbį su VU Filosofijos fakulteto socialinių mokslų dr. B. Švedaite-Sakalauske.
Ar kada nors susimąstėte apie nežinomo faktoriaus, galinčio apversti visą literatūros istoriją, reikšmę? Pasirodo, ir filologo darbas panašus į detektyvo. Apie įdomius ir daug nežinomų faktų atskleidžiančius rusų literatūros Lietuvoje tyrimus pasakoja filologas doc. dr. P. Lavrinecas.
Archeologai aptiko, kad Lietuvoje V–VI amžiuje mirusiesiems kelionei į Anapilį įpildavo midaus. O štai geologas ekspertas prof. habil. dr. Saulius Šliaupa, paklaustas, ar negresia Lietuvai žemės drebėjimai, anaiptol nenuramina – ilgas žemės gelmių „tylėjimas“ Lietuvoje daugiau kelia nerimą, nei guodžia. Skaitydami žurnalą, sužinosite ne tik tai, bet ir gėrėsitės arabų pasaulio vaizdais bei masonų palikimu, kuris saugomas VUB Mokslo muziejuje.
Žurnalo elektroninę versiją rasite čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!