Nūdienos mokslininkai ir visuomenė susiduria su daugybe iššūkių ir klausimų, į kuriuos atsakant reikia ne tik itin gilaus mokslinio pažinimo ir reiškinių ištyrimo, bet ir tvirtos moralinės laikysenos bei plačių svarstymų apie globalius dalykus – žmonijos ir visos planetos ateitį. Vienas iš tokių klausimų – genetiškai modifikuotų organizmų kūrimas ir jų panaudojimas žemės ūkyje bei farmacijos pramonėje. Įvairius šios problemos aspektus aptaria skirtingų sričių mokslininkai L. Gintalaitės straipsnyje „GMO: įsileisti negalima uždrausti“. Ne mažiau svarbus etiniu, medicininiu ir visuomeniniu požiūriu yra skausmo fenomeno tyrinėjimas, kurį aptaria R. Sargautytė, bandanti atsakyti į klausimą, ar galima išmatuoti skausmą. O štai meno ir mokslo ryšį galima atskleisti tiriant šviesos reiškinius, – nepraleiskite progos tuo įsitikinti savo akimis ir stebėkite mokslo ir meno spektaklį, vyksiantį lapkričio mėn. Vilniaus geležinkelio stotyje!
Grožėtis galima ir tuo, ką prieš milijonus metų sukūrė gamta – gintaro inkliuzais, kurie traukia ne tik verslininkų, pirkėjų, bet ir mokslininkų dėmesį. Šiuos stebuklus gebantis perskaityti prof. S. Podėnas gali papasakoti neįtikėtinų istorijų ir apie praeities, ir apie dabarties gamtos pasaulį.
O jei pažvelgsime ne į tokią tolimą praeitį, rasime gražių liudijimų apie žmogaus kūrybines galias – meno vertybes VU bibliotekos Grafikos kabinete, anatominius piešinius Medicinos fakulteto muziejuje, sužinosime apie nelengvą chorinio dainavimo meno pradžią Vilniaus universitete ir studentų himno „Gaudeamus igitur“ istoriją, pasidairysime po reklamos istorijos Lietuvoje puslapius.
Pavargusiems nuo rimtų mokslinių tiesų siūlome drauge su šmaikščiais mokslininkais pasidomėti, kurgi biuruose dingsta… šaukšteliai.
Malonaus skaitymo!
„Spectrum“ redakcija
Elektroninis žurnalo variantas – čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!