Vakar Vilniaus universitete lankėsi „Barclays“ banko, kurio būstinė yra Londone, atstovai. Delegacijai Rektoriaus auloje surengti pusryčiai. Jų metu svečiai su VU vadovybe aptarė tolesnės plėtros galimybes, informacinių technologijų rinkos tendencijas Lietuvoje. Kalbėta ir apie naują tarptautinę kibernetinės saugos magistro studijų programą, kurią rengia Matematikos ir informatikos fakultetas (MIF).
„Šios studijų programos koncepcija kol kas derinama su įvairiais programos dalininkais, kurių vienas yra „Barclays“. Manau, ši studijų programos koncepcija originali. Planuojame dvi programos specializacijas: sauga, monitoringas ir atakų simuliavimas ir skaitmeninis įkalčių analizavimas jau po nusikaltimo. Skaitmeninės erdvės nusikaltimai paprastai būna labai gerai apgalvoti. Norint ne tik apsaugoti mūsų infrastruktūrą, bet ir ištirti kibernetines atakas, reikia gero IT išsilavinimo. Jį ir sieksime suteikti“, – sakė MIF prodekanas dr. Linas Bukauskas.
Jo teigimu, fakulteto ir „Barclays“ bendradarbiavimas vyksta ne pirmus metus ir yra ne „popierinis“, o realus. Ši kompanija MIF neretai aprūpina įvairia studijų literatūra, atnaujino kelias kompiuterines laboratorijas, o 2013 m. rudenį atidarė mobiliųjų aplikacijų kūrimo laboratoriją „Innovation Space“.
„Barclays“ atstovai dalyvauja bakalauro baigiamųjų darbų gynimuose, diplomų teikimuose, informacinių technologijų studijų programos komitete, įvairiose organizuojamose paskaitose, be to, aktyviai dalyvavo savianalizės procese. Tarptautiniai ekspertai labai aukštai įvertino informacinių technologijų programą.
Kol kas daugiausia naudos iš bendradarbiavimo su „Barclays“ gauna MIF. Tačiau ilgainiui prie jo turėtų prisijungti Ekonomikos, kiti VU fakultetai: „Pastarojo absolventai sėkmingai dirba „Barclays“ kompanijoje. Kadangi jos specifika – bankininkystė, reikalingi žmogiškųjų išteklių, kokybės valdymo ir finansų specialistai. Apskritai „Barclays“ vertina tarpdiscipliniškumą, nes ir informacinės technologijos, ir matematika, ir statistika įprastai naudojamos taikymų srityje. Ilgainiui bus bendradarbiaujama su daugiau universiteto fakultetų, bet šiuo metu plečiame bendradarbiavimą kibernetinės saugos srityje.“
Po pusryčių svečiai VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje apžiūrėjo parodą, kurioje eksponuotos mokslo retenybės, leidiniai ir žemėlapiai, susiję su Didžiąja Britanija: reti Londono ir Anglijos žemėlapiai, Isaaco Newtono, Franciso Bacono darbai.
„Esate tarsi paslėptas Europos brangakmenis, galbūt maža kaip valstybė, tačiau turite potencialo atlikti tikrai gerus mokslinius darbus ir prisidėti prie bendros Europos gerovės“, – taip mūsų šalį vizito pabaigoje apibūdino Michaelas Harte, „Barclays“ Operacijų ir technologijų padalinio vadovas.
Bendradarbiavimo sutartis su „Barclays“ banku pasirašyta 2009 m. rudenį. Tuometis MIF prodekanas prof. Algimantas Juozapavičius įdėjo daug pastangų, kad „Barclays“ taptų informacinių technologijų bakalauro studijų programos socialiniu partneriu.
Komentarų nėra. Būk pirmas!