Minint 445-ąjį Vilniaus universiteto (VU) gimtadienį, trečiąjį kartą surengtas mokslo komunikacijos konkursas „Mokslo sprintas“. Pirmąją vietą laimėjo VU Chemijos ir geomokslų fakulteto komandos „GiS“ narės prof. Giedrė Beconytė ir Samanta Klusytė. Jų pranešimo tema – „Erdviniai duomenys geram administravimui – nuo vizijos iki sprendimo“. Nugalėtojoms įteiktas 1000 eurų vertės prizas, kurį įsteigė konkurso partneris „Thermo Fisher Scientific“.
Pasak šių metų konkurso nugalėtojos prof. G. Beconytės, dalyvavimas „Mokslo sprinte“ – smagi patirtis: „Verta buvo dalyvauti vien tam, kad pamatytume, kokie įdomūs yra kitų dalyvių pristatymai. Beje, dvigubai smagiau laimėti savo Alma Mater renginyje, negu kuriame kitame.“
S. Klusytė atskleidė, kad renginyje ją paskatino dalyvauti siekis kuo geriau išnaudoti VU praleidžiamą laiką: „Asmeniškai mane, dalyvauti konkurse, paskatino faktas, kad man VU liko praleisti tik kelis mėnesius ir šešių metų kelionė bus baigta. Labai vertinu visą šį laiką, branginu čia sutiktus žmones, todėl norėjosi jį išnaudoti maksimaliai ir sudalyvauti VU organizuojamuose renginiuose, tokiuose kaip „Mokslo sprintas.“
Tiek dėstytoja prof. G. Beconytė, tiek studentė S. Klusytė skatina VU mokslininkus dalyvauti mokslo komunikacijos konkurse „Mokslo sprintas“. „Viena iš šio konkurso žavinčių idėjų yra dėstytojo ir studento komanda. Įdomi, smagi ir nekasdienė patirtis yra kartu ruoštis ne atsiskaitymams, gynimams, o mokslo komunikacijos konkursui, kuriame yra labai daug laisvės idėjoms, kurios kituose formatuose nelabai pritaptų“, – pasakoja konkurso nugalėtoja S. Klusytė.
Prof. G. Beconytė akcentuoja dalijimosi žiniomis svarbą: „Skatinčiau studentus ir dėstytojus dalyvauti vien tam, kad pasitikrintų, ar tai, kas yra daroma, gali kam nors būti įdomu. Be to, turime ir pareigą dalintis žiniomis, ir norą dalintis gero tyrimo teikiamu džiaugsmu. Neabejoju, kad dauguma tą turi ir gali puikiai sudalyvauti šiame renginyje.“
Šių metų pristatymų temų spektras buvo itin platus. Buvo pristatomi tyrimai apie mikrogravitacinę aplinką ritonoviro kristalų auginimui, bičių nuodų naudą, dirbtinį intelektą, metaforas edukacijoje ir kt. Šiais metais „Mokslo sprinto“ konkurse dalyvavo ir Vilniaus licėjaus vienuoliktokas Jokūbas Kojelis, kuris su VU Gyvybės mokslų centro lektore Audrone Meldžiukiene pristatė naują žvilgsnį į tradicinę mediciną.
Šiemet konkurse varžėsi trylika komandų, sudarytų iš dėstytojo ir studento. Komandos turėjo per tris minutes pristatyti savo tyrimą ar mokslinę idėją. Buvo vertinamas dalyvių pristatymo aktualumas, mokslinis tikslumas, pranešimo aiškumas ir sugebėjimas apie mokslą kalbėti linksmai.
Pasirodymus vertino komisija, kurią sudarė: doc. Andrejus Suchomlinovas iš VU Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros, Augustė Nomeikaitė, Filosofijos fakulteto doktorantė, praėjusiais metais vykusio „Mokslo sprinto“ nugalėtoja kartu su dėstytoja dr. Odeta Geležėlyte, LRT.lt portalo skilties „Mokslas ir IT“ žurnalistė ir redaktorė Elizabet Beržanskytė ir trečius metus konkursą remiančio partnerio „Thermo Fisher Scientific“ vyriausiasis gamybos vadovas Artiomas Akatovas.
Antrąją vietą užėmė VU Medicinos fakulteto komandos „Neurofilai“ nariai prof. Rūta Mameniškienė ir Kristijonas Puteikis, skaitę pranešimą „Kas bijo juodos katės? Neurologinių ligonių maldos ir prietarai“. Trečiąją vietą užėmė VU Filosofijos fakulteto komandos „SHARE: Lietuva“ nariai doc. Antanas Kairys ir Giedrius Rupšys, jų pranešimo tema – „O išsiskyrę jie gyveno ilgai ir laimingai?“. Antrosios ir trečiosios vietos nugalėtojams buvo įteikti specialūs prizai.
Nuotraukų galerija:
Komentarų nėra. Būk pirmas!