
Minint 446-ąjį Vilniaus universiteto (VU) gimtadienį, ketvirtąjį kartą buvo surengtas mokslo komunikacijos konkursas „Mokslo sprintas“. Pirmąją vietą laimėjo VU Medicinos fakulteto komandos „Veidų detektyvės“ narės – profesorė Janina Tutkuvienė ir doktorantė Eglė Stukaitė-Ruibienė. Jos skaitė pranešimą „Ar galėtumėte atpažinti ilgai nematytą vaikystės draugą: kaip veidas auga ir kas už jo slepiasi“. Nugalėtojoms įteiktas 1000 eurų vertės prizas, kurį įsteigė konkurso partnerė „Thermo Fisher Scientific“.
Šių metų konkurso laimėtoja prof. J. Tutkuvienė sako, kad konkurse dalyvauja jau ne pirmą kartą. Prieš dvejus metus su kita komandos nare užėmė trečiąją vietą, o šiemet gali džiaugtis pirmąja. Anot profesorės, šiemet dalyvauti „Mokslo sprinte“ paskatino noras ne tik pristatyti mokslinį tyrimą, bet ir paneigti tam tikrus mitus.
„Pasiūliau Eglei šiemet dalyvauti, nes būdama doktorantė ji turi daug patirties šioje srityje – daug dirbo dar būdama studentė. O aš pagalvojau, kad būtų gera proga ne tik pristatyti tyrimą, bet ir paneigti, kad iš ausų, charakterio ar kitų savybių galima ką nors nuskaityti“, – teigia profesorė.
Pasak dokt. E. Stukaitės-Ruibienės, dalyvavimas „Mokslo sprinte“ buvo smagi patirtis: „Buvo labai įdomu – kartu dirbome, kartu rašėme scenarijų, repetavome ir tobulinome per „Teams“. Tikrai viską darėme drauge, ir tai buvo labai maloni patirtis.“
Antrąją vietą užėmė Gyvybės mokslų centro komandos „Grad and Undergrad“ nariai – dokt. Igoris Nagula ir Gabija Valentaitė, skaitę pranešimą „Hipokampo neuronų elektrofiziologinių savybių ir neuroninio tinklo konektyvumo kitimas brendimo metu“. Trečioji vieta atiteko Fizikos fakulteto komandos narėms – dr. Maženai Mackoit-Sinkevičienei ir Deimantei Juknevičiūtei, kurios pristatė temą „Kvantiniai deimantai“. Antrosios ir trečiosios vietos laimėtojams buvo įteikti specialūs prizai.
Šiemet konkurse varžėsi 12 komandų, sudarytų iš dėstytojo ir studento, jos turėjo per tris minutes pristatyti savo tyrimą. Pristatymų temos buvo itin įvairios – nuo vertėjų ir dirbtinio intelekto iki dilemų vaikų radiacinėje saugoje ar programėlės, skirtos oro taršai sekti.
Dalyvius vertino komisija, kurią sudarė: VU Gyvybės mokslų centro mokslininkas, virusų tyrinėtojas dr. Gytis Dudas; konkursą remiančios kompanijos „Thermo Fischer Scientific“ atstovas, vyriausiasis gamybos vadovas Artiomas Akatovas; praėjusių metų pirmosios vietos nugalėtoja, VU Chemijos ir geomokslų fakulteto komandos „GiS“ narė Samanta Klusytė; LRT mokslo ir IT skilties žurnalistė ir redaktorė Agnė Tarailaitė. Vertinant buvo atsižvelgiama į pristatymo aktualumą, mokslinį tikslumą, aiškumą ir gebėjimą apie mokslą kalbėti įdomiai bei įtraukiai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!