Balandžio 19–21 dienomis vyko SMMS (Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams) stovykla. Jos metu, VU Istorijos fakulteto studentų mokslinė draugija moksleiviams pristatinėjo praeitį tyrinėjančius mokslus: istoriją, archeologiją ir antropologiją.
Istorijos fakulteto atstovai šiuos mokslus pristatė, remdamiesi Dubingių kasinėjimo pavyzdžiu. Nuo 2003 m. Dubingių piliakalnyje dirbę archeologai aptiko apie 10 tūkst. radinių. Didžiausias archeologų laimėjimas – 2004-aisiais aptikti Mikalojaus Juodojo, Mikalojaus Rudojo ir dar šešių Radvilų giminės atstovų palaikai.
Kitą dienos dalį istorijos studentai moksleivius vedė į ekskursiją po Vilnių: rodė svarbias, įdomias istorines miesto vietas, pavyzdžiui, Aušros vartų koplyčią, buvusią žydų sinagogą, Bernardinų bažnyčios palėpę.
SMMS stovykloje taip pat dalyvavo atstovai iš Chemijos, Komunikacijos, Fizikos, Medicinos fakultetų, iš Studentų gamtininkų ir Psichologų mokslinių draugijų.
SMMS – Vilniaus universiteto motyvuotų ir aktyvių studentų organizuojama trijų dienų stovykla moksleiviams. „Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams“ yra kasmetinė veikla, skirta ne tik moksleivių, bet ir studentų tobulėjimui. Pagrindinis projekto tikslas – padėti jaunimui išsigryninti savo pašaukimus, prisidėti prie motyvuoto, sąmoningo, ambicingo ir iniciatyvaus Lietuvos jaunimo brandinimo.
2013 m.studentai siūlė dvi sekcijas: „Mokslo nišos“ bei sujungtą „Neformalaus ugdymo“ ir „Sėkmės mokyklos“ sritį.
„Mokslo niša“ – sekcija, skirta eksperimentų ir mokslo fanatikams. Čia galima savo rankomis išbandyti keleto mokslo sričių eksperimentus, daugiau sužinoti apie studijas, pabendrauti su svajonių specialybės studentais bei mokslo elitu.
„Neformalaus ugdymo“ / „Sėkmės mokyklos“ sekcija skirta diskutuoti apie geresnį rytojų moksleiviams ir studentams, dalintis idėjomis, iššūkiais bei nestandartiniais sprendimais, kalbėtis apie lyderystę bei darbą komandoje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!