Knygoje nagrinėjama Europos Sąjungos, Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos istorijos politika, siekiant išskirti pagrindinius šių keturių politinių darinių istorijos politikos veikėjus, priemones ir dominuojančius istorinius naratyvus. Keliami klausimai, kiek nuosekli ar, priešingai, fragmentuota yra kaimynių valstybių istorijos politika, kokiems interesams ji pajungta ir kokie yra atraminiai dominuojančio pasakojimo apie praeitį laikai.
Kalbant apie Lietuvą ir jos atminties politiką, reikšmingais ir svarbiausiais galimų konfliktuojančių naratyvų subjektais reikėtų laikyti keturis politinius darinius: Europos Sąjungą, kurios valstybė narė yra Lietuva, Lenkiją, Baltarusiją ir Rusiją, su kuriomis Lietuva dalijasi bendrą praeitį.
Leidinyje publikuojami Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojų – dr. Justino Dementavičiaus, dr. Liutauro Gudžinsko, prof. dr. Raimundo Lopatos ir doc. dr. Ingos Vinogradnaitės – atliktų tyrimų rezultatai. Siekiant plačiau pristatyti nagrinėjamų politinių darinių istorijos politikos ypatumus, knygos prieduose skelbiami keturi Europos Sąjungos, Rusijos ir Baltarusijos istorijos politiką reprezentuojantys ar analizuojantys tekstai.
Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2014, 288 p., ISBN 978-609-459-309-3
Komentarų nėra. Būk pirmas!