Rugsėjo pabaigoje Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto (VU FlF) studentai, lydimi trijų dėstytojų, išvyko į tiriamąją mokslinę dialektologinę ekspediciją Ligūrijoje, Italijoje.
VU FlF Anglistikos, romanistikos ir klasikinių studijų instituto (ARKSI) Italų kalbotyros ir literatūros katedros dėstytojai doc. dr. Diego Ardoino ir dr. Aušra Gataveckaitė kartu su VU FlF Taikomosios kalbotyros instituto (TKI) tyrėju prof. dr. Vytautu Kardeliu į ekspediciją išlydėjo trečio ir ketvirto kurso italų filologijos studentus Rugilę Pumputytę, Gabrielę Pocevičiūtę, Juliją Šabasevičiūtę ir Lukaszą Kamińskį.
„Dialektų gausa visoje Italijoje yra fundamentalus bei išskirtinis šios tautos požymis. Atsidūrę jau antrąjį kartą vykusioje dialektologinėje ekspedicijoje Ligūrijoje galiausiai suvokėme, koks stiprus yra vietinių gyventojų ryšys su dialektu. Vietinė šneka natūraliai sujungia kiekvieną bendruomenę, ženklina ilgaamžę Italijos kultūrą, įsisenėjusius papročius, kasdien suburia šeimą ir giminaičius nesibaigiantiems pašnekesiams“, – įspūdžiais dalijosi trečiakursės studentės R. Pumputytė ir G. Pocevičiūtė.
Mokomoji ekspedicija prasidėjo Ligūrijos regione, San Bartolomeo al Mare miestelio apylinkėse. Ten studentai susipažino su teoriniais ir metodologiniais dialektologinės ir sociolingvistinės medžiagos rinkimo principais, o vėliau praktiškai išbandė, kaip tokia medžiaga renkama ir apdorojama.
„Pagrindinis ekspedicijos uždavinys buvo surasti kuo daugiau informantų ir stengtis, kad jie natūraliai ir laisvai mums papasakotų apie savo vaikystę, paauglystę, gimtąją vietą, ryšį su dialektu, kitomis kalbomis. Taigi tikslo vedami kitomis ekspedicijos dienomis susipažinome su labai skirtingais ir be galo įdomiais žmonėmis“, – teigia ekspedicijose dalyvavusios studentės.
Ekspedicijos rezultatai buvo pristatyti San Bartolomeo al Mare miestelio bendruomenei ir San Matteo asociacijai (Asd San Matteo).
Komentarų nėra. Būk pirmas!