Vasario 25 d. Lietuvos mokslų akademijoje (LMA) vykusioje ketvirtojoje jaunųjų mokslininkų konferencijoje „Fizinių ir technologijos mokslų tarpdalykiniai tyrimai“ įteikti LMA diplomai ir INFOBALT stipendijos jauniesiems mokslininkams.
Juos sveikino Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, LMA prezidentas prof. habil. dr. Valdemaras Razumas, LMA Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriaus pirmininkas prof. habil. dr. Feliksas Ivanauskas, INFOBALT prezidentas Kristijonas Kaikaris. Visų sveikinimus vienijo tos pačios mintys: mokslo ir verslo bendradarbiavimo nauda, sėkmingas mokslinių rezultatų pritaikymas, darbas Lietuvoje ir jos vardo garsinimas. Šio renginio globėjo Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko sveikinimą perskaitęs patarėjas Justas Pankauskas teigė: „Tai yra labai svarbi ir tauri iniciatyva, tiek iš verslo, tiek ir iš mokslo pusės skatinti jaunųjų mokslininkų iniciatyvą ir aktyvumą mokslo srityje, keistis informacija apie vykdomus projektus, pagal rinkos poreikius spartinti tų mokslinių rezultatų praktinį įgyvendinimą.“
„Neturime gamtos turtų, bet turime talentingų žmonių protų potencialą, kuris yra mūsų vertybė. Tikiu, kad jie dirbs čia, Lietuvoje. Dėkoju aukštosioms mokykloms, profesoriams, kurių dėka ir rūpesčiu parengti šie mokslininkai“, – sakoma premjero sveikinime jauniesiems mokslininkams.
Tarp LMA diplomų laureatų fizinių mokslų srityje – dauguma VU jaunųjų mokslininkų.
Laura Abariūtė (ChF) su bendraautoriais apdovanota už geriausią IV jaunųjų mokslininkų konferencijos fizinių ir technologijos mokslų tarpdalykinių tyrimų pranešimą „Daugiasluoksnės aukso nanodalelių ir mikroperoksidazės-11 struktūros charakterizavimas Ramano spektroskopijos ir elektrocheminiais metodais“;
Ieva Gražulevičiūtė (FF) su bendraautoriais – už pranešimą „Erdvėlaikinės šviesos kulkos skaidriuose dielektrikuose“;
Sima Rekštytė (FF) su bendraautoriais – už pranešimą „Trimačių nanodarinių formavimas lazerinės nanofotoninės litografijos būdu“;
Andrius Škarnulis (VU MII) – už pranešimą „Autoregresinis sąlyginai heteroskedastinių tarplaikių modelis su dviem triukšmais“.
Technologijos mokslų srityje LMA diplomus laimėjo šie VU jaunieji mokslininkai:
Ernestas Filatovas (VU MII) ir Jevgenijus Tichonovas (VU MII) – už pranešimą „Struktūrinio panašumo indekso metodo taikymas didelių vaizdų vertinimui“;
Stasys Peldžius (MIF) – už pranešimą „Programų kūrimo proceso modeliavimas; valdymo lietuviška šneka sistemos tikslumo ir spartos tyrimas“.
Iš šešių paskatinamųjų 500 litų INFOBALT stipendijų trys skirtos VU mokslininkams:
Laurai Abariūtei (VU ChF), „Paviršių struktūrų pritaikomų bioįrenginiuose paieška ir taikymas“;
Andriui Škarnuliui (VU MII), „Autoregresinis sąlyginai heteroskedastinių tarplaikių modelis su dviem triukšmais“;
Stasiui Peldžiui (VU MIF), „ Programų kūrimo proceso modeliavimas“.
Iš trijų pagrindinių INFOBALT stipendijų dvi didžiausias laimėjo VU mokslininkai:
Sima Rekštytė (VU FF), „Trimačių nanodarinių formavimas lazerinės nanofotoninės litografijos būdu“ (9000 litų);
Ernestas Filatovas, Jevgenijus Tichonovas (VU MII), „Struktūrinio panašumo indekso metodo taikymas didelių vaizdų vertinimui“ (5000 litų).
Pagrindinės INFOBALT stipendijos laimėtoja S. Rekštytė – Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Kvantinės elekronikos katedros II metų doktorantė. Jos darbas, laimėjęs ne tik LMA diplomą, bet ir didžiausią INFOBALT stipendiją, gali būti pritaikytas medicinoje. Stipendininkė prisipažįsta nesitikėjusi tokio įvertinimo ir esanti labai maloniai nustebinta. Sima gerai jaučiasi studijuodama vyriška laikomą specialybę ir netgi stebisi, kodėl ji vadinama „vyriška“. VU Lazerinių tyrimų centre dirbanti jaunoji mokslininkė savo ateitį sieja su Lietuva. „Matau save Lietuvoje. Išvykti į užsienį keliems mėnesiams pasistažuoti būtų visai neblogai, bet mane visiškai tenkina čia turima mokslo bazė, įranga ir darbo sąlygos – viskas labai gerai. Kai buvau užsienyje (Kretoje yra grupė, užsiimanti tais pačiais tyrimais), mačiau, kad įranga kai kur yra net blogesnė nei pas mus“, – sako ji.
Asociacija INFOBALT, siekdama plėsti bendradarbiavimo su tyrėjais ir mokslo institucijomis praktiką, 2011 m. įsteigė 10 tūkst. litų kasmetines jaunųjų mokslininkų stipendijas. Kandidatuoti gali atrinktų vasario mėn. vykstančios LMA jaunųjų mokslininkų konferencijos darbų autoriai. Jauniesiems tyrėjams stipendijas skiria INFOBALT stipendijų komisija pagal patvirtintus nuostatus.
Akimirkas iš stipendijų teikimo iškilmių galite rasti čia: https://galerija.vu.lt/Ivykiai/2014/LMA-diplomu-ir-INFOBALT-stipendiju-iteikimas-2014-02-25
Komentarų: 1
2014-02-26 19:58
Vilkas PilkasŠaunu! Sveikinam