Vakar Centrinės rinkimų komisijos posėdyje patvirtinti gruodžio 1-2 dienomis įvykusių rinkimų į Vilniaus universiteto Tarybą rezultatai. Rinkimų metu buvo balsuojama dėl kandidatų devyniose (5 – vidaus ir 4 – išorės) srityse. Rinkimus laimėjo kandidatai, surinkę 50 ir daugiau procentų dalyvavusių rinkėjų balsų. Rinkimų laimėtojai paaiškėjo 6 srityse, tuo tarpu dar 3 srityse prireiks antrojo balsavimo turo. Antrasis rinkimų turas vyks jau gruodžio 8-9 dienomis, jame dalyvauti galės visi Universiteto bendruomenės nariai, turintys rinkėjo teisę. Antrajame ture srityse, kuriose laimėtojas dar nepaaiškėjo, varžysis du daugiausia balsų surinkę kandidatai, iš kurių nugalės tas, kuris surinks daugiau balsų.
Taip pat informuojame, kad Studentų atstovybės nustatyta tvarka išrinkti studentų atstovai Taryboje – jais tapo VU SA prezidentas Andrius Uždanavičius bei išorinis studentų atstovas Raimundas Balčiūnaitis.
RINKIMŲ REZULTATAI (paryškinti kandidatai išrinkti Tarybos nariais)
VIDINIAI NARIAI
1. Humanitarinių mokslų ir studijų bei menų ir meno studijų plėtra
P.V. Subačius – 41,40 proc.
A. Bumblauskas – 24,20 proc.
D. Kaunas – 18,78 proc.
A. Beinorius – 11,14 proc.
A.Peluritytė-Tikuišienė – 3,18 proc.
Šioje srityje nei vienam iš kandidatų nesurinkus 50 procentų balsų, įvyks antrasis rinkimų turas. Jame gruodžio 8-9 dienomis varžysis P.V. Subačius ir A. Bumblauskas.
2. Socialinių mokslų ir studijų plėtra
R. Lazutka – 76,15 proc.
A. Jokubaitis – 23,01
3. Sveikatos mokslų ir studijų plėtra
E. Lesinskas – 99,46 proc.
4. Gyvybės, žemės ir aplinkos mokslų ir studijų plėtra
J.R. Lazutka – 61,57 proc.
A. Ramanavičius – 37,55 proc.
5. Fizinių ir technologijos mokslų plėtra
F. Ivanauskas – 92,15 proc.
IŠORINIAI NARIAI
6. Lituanistikos ir kultūros plėtra
L.Varanavičienė – 38,14 proc.
L. Donskis – 18,83 proc.
T. Langaitis – 16,23 proc.
V. Rubavičius – 12,98 proc.
A. Kumža – 6,81 proc.
A. Žukauskaitė – 3,08 proc.
A. Jurgutienė – 2,11 proc.
Šioje srityje nei vienam iš kandidatų nesurinkus 50 procentų balsų, įvyks antrasis rinkimų turas. Jame gruodžio 8-9 dienomis varžysis L. Varanavičienė ir L. Donskis.
7. Teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų plėtra
I. Šimonytė – 40,34 proc.
G. Nausėda – 32,62 proc.
V. Adutavičius – 18,42 proc.
J. Nenortaitė – 3,32 proc.
G. Dusevičius – 3,24 proc.
Šioje srityje nei vienam iš kandidatų nesurinkus 50 procentų balsų, įvyks antrasis rinkimų turas. Jame gruodžio 8-9 dienomis varžysis I. Šimonytė ir G. Nausėda.
8. Aukštųjų technologijų, susijusių su biomedicinos mokslais, plėtra
A. Markauskas – 54,95 proc.
A. Blažys – 38,79 proc.
9. Aukštųjų technologijų, susijusių su fiziniais mokslais, plėtra
R. Kraujalis – 56,25 proc.
A. Marcinonis – 22,48 proc.
A. Krotkus – 9,98 proc.
V. Tonkich – 6,98 proc.
Kandidatų į Tarybos narius sąrašai
Tarybos rinkimų rubrika
Tarybos rinkimų kamieniniuose akademiniuose padaliniuose vietos
Tarybos rinkimai vykdomi vadovaujantis Vilniaus universiteto statuto ir Aprašo reikalavimais. Rinkimų procedūras organizuoja Centrinė rinkimų komisija bei kamieninių akademinių padalinių rinkimų komisijos. Vilniaus universiteto Senato nutarimas; Tarybos narių rinkimų ir įgaliojimų nutraukimo tvarkos aprašas.
Komentarų: 4
2014-12-04 14:38
90degreesleftApsiputojęs Matučio eilėraščiais klasės, mokyklos pionierių draugovės pirmininkas, vėliau komjaunimo sekretorius, VU komjaunimo sekretorius ir staiga VU sąjūdžio tarybos pirmininkas … O gi kas bus, jei Putinas su tankais atvažiuos? Pauliau, sakysi, kad nuo 90-ųjų pogrindyje sėdėjai?
2014-12-04 17:19
LeoSp4ju, kad ne: paprasčiau ir įtikimiau bus sakyti tai, kas jau veiksmingai išbandyta: “grioviau sąjudį ir visas tas buržuazinės Lietuvos struktūras iš vidaus”. Kuo ne šių dienų “konradas valenrodas”? :-)
2014-12-05 07:40
AlfredasPirmasis blynas šiek tiek pasvilo.
1. Rinkimų formatas: visi renka išorinius, o vidinį tik vieną ir tik priskirtoje (kažkieno interesų) srityje. Šitaip Senatas išreiškė nepasitikėjimą universiteto akademine bendruomene (tais, kurie juos pačius išrinko).
2. Neaišku, kodėl buvo nutarta kandidatais į Tarybą registruoti kitų universitetų darbuotojus (profesorius, prorektorius ir t.t.). Čia kaip, prorektorius nelygu prorektorius?
3. Dvi (kažkieno interesų) sritys turėjo tik po vieną kandidatą. Ar terminus nebuvo galima pratęsti?
4. Balsavimo biuleteniuose nebuvo sudaryta galimybė balsuoti prieš. Tai ypač buvo svarbu tiems, kurie turėjo rinktis iš vieno.
Galiausiai, būtų smalsu sužinoti, kokia universiteto bendruomenės dalis išrinko kiekvieną Tarybos narį.
2014-12-05 14:56
LeoDėl 1-o punkto (“…vidinį tik vieną ir tik priskirtoje (kažkieno interesų) srityje)”: betgi taip buvo rinkti ir Senato nariai – filologai nerinko į Senatą matematiko ir atvirkščiai, etc. jei tai tiko rinkimams į Senatą, kodėl tai netinka rinkimams į Tarybą?
Dėl smalsumo (” būtų smalsu sužinoti, kokia universiteto bendruomenės dalis išrinko kiekvieną Tarybos narį”): smalsumui užganėdinti šitai būtų galima paskelbti, tačiau ir de jure ir de facto tai nieko nekeičia, nes nepriklausomai nuo surinktų balsų skaičiaus visi Tarybos nariai yra lygiateisiai ir lygiabalsiai. Ir tai yra normali praktika visur: nuo saviovaldybių tarybų pradedant ir Europos Parlamentu baigiant.
Dėl kitų punktu esu linkęs pritarti p.Alfredui.