Vasario pradžioje Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultete apsilankė tarptautinė patarėja dr. Lina Bazel Salmon ir jos vyras dr. Asheris Salmonas, einantis Izraelio sveikatos ministerijos Tarptautinių ryšių skyriaus vadovo pareigas. Svečius priėmė Medicinos fakulteto dekanas prof. Algirdas Utkus ir studijų prodekanė prof. Vaiva Hendrixson. Draugiškas susitikimas buvo skirtas šešto kurso studentų iš Izraelio praktikoms ir jų sėkmingai podiplominei integracijai gimtosios šalies ligoninėse aptarti.
Dr. A. Salmonas papasakojo, kad Izraelyje yra 5 medicinos fakultetai, kurie kasmet priima apie 700 studentų. Tačiau to negana ir vis dažniau jaunimas, siekdamas medicininio išsilavinimo, dairosi į Europos šalių universitetus. Pasak svečio, studijos užsienio universitetuose yra labai sveikintinas dalykas ir apie VU medicinos studijas jis yra pačios geriausios nuomonės: „Vilniaus universitetas išsiskiria tarpdiscipliniškumu, tai yra didžiulis privalumas jaunam žmogui, kuris renkasi ne tik studijų vietą, bet ir naujus namus šešerių metų laikotarpiui.“ Vis dėlto Izraelio valdžia visokeriopai rūpinasi, kad profesiją įgiję jaunuoliai norėtų grįžti namo ir tęsti rezidentūros studijas bei dirbti savo šalies ligoninėse, todėl svarstomos įvairios jaunimo susigrąžinimo strategijos.
Pabaigę šešerių metų trukmės studijas su integruota internatūra Lietuvoje ir sugrįžę į gimtinę, jaunieji gydytojai, pasak dr. A. Salmono, privalo atlikti vienerių metų trukmės praktiką Izraelio ligoninėse. Ir tik po privalomosios praktikos galima rinktis rezidentūros studijas. Europos universitetuose rezidentūrą rinktis galima iš karto po vientisųjų studijų, todėl dažnai izraeliečiai dvejoja, kur rinktis podiplomines studijas. Svečio teigimu, studentai jau šešto kurso programoje numatytas praktikas galėtų atlikti Izraelio ligoninėse ir iš karto sutarti dėl tolimesnių planų. Tačiau norint šiuo klausimu sutarti reikia aiškiai ir konkrečiai apibrėžti, ko VU tikisi iš ligoninių – kokių gebėjimų ir įgūdžių jos turi išmokyti praktikos laikotarpiu.
Prof. V. Hendrixson pažymėjo, kad praktikų perkėlimas į Izraelį būtų naudingas ir Medicinos fakultetui: „Taip galėtume išvengti situacijų, kai užsienio studentai negali atlikti vienos ar kitos užduoties dėl to, kad nemoka kalbos, taip pat sumažėtų konkurencija dėl įgūdžių tobulinimo prie paciento lovos.“ Šiuo metu fakultete studijuoja per 20 izraeliečių, tikėtina, kad jie visi pasirinktų galimybę atlikti internatūrą gimtojoje šalyje.
„Kai gyveni saulėtoje šalyje, sniegą vertini kaip stebuklą. Matyt, tai ir vilioja studentus į Lietuvą“, – nusišypsojo į pokalbį įsitraukdama dr. L. Bazel Salmon, VU Medicinos fakulteto alumnė. Ji pabrėžė, kad tarp Izraelio ir Lietuvos reikėtų daugiau bendrų projektų ir veiklų, mainų galimybių, kuriomis naudotųsi ne tik studentai, bet ir doktorantai, podoktorantai ir kiti mokslininkai. Medicinos fakulteto patarėja pasižadėjo užsiimti protekcija ir suteikti pagalbą, o visa kita priklausytų tik nuo asmeninės žmonių iniciatyvos bei motyvacijos. „Mielai įsitrauksiu į visas pasiūlytas iniciatyvas“, – sakė dr. L. Bazel Salmon.
Susitikime sutarta dėl Medicinos fakulteto mokslininkų dalyvavimo 2019 m. lapkričio mėnesį Tel Avive vyksiančioje tarptautinėje retų ligų konferencijoje. Svečiai pasižadėjo išsiaiškinti ir pateikti informaciją apie galimybę Izraelio ligoninėse atlikti praktikas ne tik užsienio, bet ir Lietuvos studentams. Buvo sutarta ieškoti galimybių priimti daugiau studentų iš Izraelio ir planuoti bendras projektines veiklas, į jas įtraukiant Lietuvos ir užsienio studentus, taip pat ir mokslininkus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!